Bolehkah saya mengambil analgin dan drotaverine pada masa yang sama??
Analgin dan Drotaverin diambil pada masa yang sama untuk mengurangkan kesakitan yang teruk dan melawan demam terhadap ubat lain.
Bagaimana ia mempengaruhi badan
Berkongsi ubat membantu melegakan kekejangan yang teruk, memberikan kesan antipiretik.
Petunjuk Analgin dan Drotaverinum
Ubat-ubatan diresepkan untuk menghilangkan rasa sakit dan mengurangkan suhu dengan tidak berkesan kaedah terapi lain. Petunjuk lain untuk penggunaan ubat-ubatan adalah:
- Pencegahan sawan, pingsan di latar belakang demam tinggi.
- Proses keradangan akut. Dadah menyumbang bukan sahaja untuk menurunkan suhu, tetapi juga penyingkiran edema. Gabungan ubat juga mempunyai kesan anti-radang yang lemah..
- Melegakan serangan sakit dengan cepat dan pencegahan kemunculan semula pada pankreatitis.
Dos dan pentadbiran
Ubat untuk mengawal demam hanya digunakan pada suhu stabil di atas 38 ° C. Dos dipilih dengan mengambil kira berat dan usia pesakit..
Tablet
Skema klasik melibatkan pengambilan 2 tablet ubat. Bagi pesakit dengan patologi sistem kardiovaskular, kanak-kanak dan pesakit tua, pengurangan dos diperlukan.
Suntikan
Mereka adalah langkah kecemasan untuk mengurangkan suhu dalam 5-10 minit. Dalam perkadaran yang sama, komponen campuran litik dicampurkan dalam satu picagari dan disuntik perlahan ke otot. Kaedah ini digunakan di hospital perubatan..
arahan khas
Dengan berhati-hati, ubat bius diresepkan kepada pesakit dengan tekanan darah rendah, batuk asma, atau intoleransi laktosa. Dengan pengenalan ubat dengan suntikan, pesakit disarankan untuk mengambil posisi berbaring.
Kehamilan dan penyusuan
Adalah mungkin untuk mengurangkan suhu dan menghilangkan rasa sakit dengan bantuan komponen triad hanya mengikut petunjuk penting pada kehamilan trimester ke-2 dan ke-3. Semasa menyusu, ubat-ubatan dikontraindikasikan.
Zaman kanak-kanak
Dengan dos yang tepat, ubat boleh digunakan untuk merawat pesakit yang berumur lebih dari 6 tahun.
Umur lanjut usia
Semasa menetapkan kombinasi ubat, perlu dilakukan penyesuaian dos.
Kesan sampingan Analgin dan Drotaverinum
Selepas pemberian ubat dengan suntikan, perkembangan reaksi alergi dalam bentuk mual, pening, edema Quincke dapat direkodkan. Kesan hipotonik ubat dengan pentadbiran yang cepat ditingkatkan.
Rawatan jangka panjang dapat memprovokasi penyakit darah, termasuk leukopenia, yang, dengan pemberian ubat secara sistematik, memerlukan ujian darah makmal secara berkala.
Kontraindikasi Analgin dan Drotaverinum
Campuran ubat tidak ditetapkan untuk orang yang mempunyai:
- penyakit darah
- kegagalan buah pinggang atau hati;
- bentuk patologi kardiovaskular yang teruk, termasuk hipotensi.
Pengaruh semasa memandu
Sekiranya tidak ada tindak balas negatif sistem kekebalan tubuh, ubat tidak mempengaruhi kemampuan memandu kereta.
Interaksi dengan ubat lain
Campuran ubat menjadi lebih toksik apabila digunakan dengan antidepresan. Penenang meningkatkan kesan analgesik. Keserasian Penisilin Kontraindikasi.
Keserasian alkohol
Pengambilan alkohol sebelum pengambilan campuran ubat dari badan dikontraindikasikan.
Berlebihan
Melebihi dos yang disyorkan boleh menyebabkan perkembangan:
- loya, sakit di perut;
- pening, sakit kepala, gangguan tidur;
- kelemahan, mengantuk;
- penurunan tekanan darah yang ketara;
- sawan.
Syarat Percutian di Farmasi
Ampul dengan penyelesaian suntikan termasuk dalam kumpulan ubat preskripsi, tablet dikeluarkan tanpa preskripsi doktor.
Keadaan simpanan
Penyediaan disimpan pada suhu bilik dalam bungkusan asalnya. Campuran siap tidak tertakluk kepada penyimpanan.
Jangka hayat
Ubat tersedia dalam pakej yang membolehkan mereka mengekalkan sifat penyembuhan selama 3 tahun. Campuran suntikan mesti digunakan sejurus selepas penyediaan.
Analog
Apabila Dimedrol ditambahkan ke kombinasi ubat, campuran ubat juga memperoleh kesan antihistamin. Apabila digabungkan dengan papaverine, risiko kesan negatif terhadap tekanan darah dikurangkan.
Harga ubat
Kos gabungan ubat dalam bentuk tablet adalah dari 48 rubel, dalam bentuk ampul campuran ubat berharga dari 100 rubel.
Ulasan
Suntikan dengan campuran ubat diresepkan kerana serangan pankreatitis yang tidak dapat ditanggung. Ubat ini bertindak dengan cepat, setelah beberapa minit menjadi lebih mudah. Selepas suntikan, anda harus mengelakkan pergerakan aktif selama beberapa jam kerana sedikit koordinasi dan mual yang sederhana.
Pil harus diminum untuk menghilangkan rasa sakit setelah patah tulang. Rasa sakit mereda selepas 20-30 minit selepas pentadbiran, tetapi takut menyalahgunakan ubat seperti itu, hanya minum 4 hari. Saya tidak menyedari kesan sampingan.
Suntikan antipiretik pada suhu tinggi pada orang dewasa dan kanak-kanak
Sekiranya demam, apabila tablet dan sirap tidak membantu, dan suhu mesti turun dengan cepat, doktor menggunakan suntikan antipiretik. Tindakan suntikan intramuskular bermula 10 minit selepas pemberian ubat, berlangsung dari satu setengah hingga lapan jam.
Apakah suntikan antipiretik
Punca panas adalah pirogen. Bahan-bahan ini muncul di dalam badan sebagai tindak balas terhadap jangkitan, keradangan, trauma atau perengsa lain. Mereka dihantar ke otak dan mengaktifkan kawasan hipotalamus, yang bertanggungjawab untuk termoregulasi. Dia memulakan proses, kerana badannya:
- menghasilkan haba;
- mengurangkan pemindahan haba (saluran darah mengecil, aliran darah ke dalamnya berkurang).
Haba mempercepat peredaran darah, proses metabolik, membunuh mikrob dan virus patogen.
Atas sebab-sebab ini, doktor tidak mengesyorkan orang dewasa menurunkan suhu hingga 38.5 ° C, seorang kanak-kanak - hingga 38 ° C.
Terdapat proses yang menyebabkan panas berbahaya:
- Peningkatan suhu hanya 1 ° meningkatkan beban pada otot miokardium sebanyak 15%.
- Darah menebal, gumpalan darah terbentuk di dalamnya, yang dapat memprovokasi serangan jantung atau strok.
- Keseimbangan air-garam terganggu.
- Menghidap penyakit kronik.
Demam jangka panjang merosakkan organ dalaman, menyebabkan proses merosakkan dalam kerja jantung, otak, dan mampu membunuh pesakit. Pada suhu yang sangat tinggi, kejang boleh berlaku yang sukar dirawat dengan antikonvulsan.
Untuk mengurangkan demam, doktor menetapkan ubat yang mengurangkan kepekaan hipotalamus terhadap pirogen. Ini mengurangkan pengeluaran haba badan dan meningkatkan pemindahan haba (saluran kulit mengembang). Suhu turun sebentar, tetapi boleh kembali jika penyebabnya tidak dihilangkan..
Penting: Jangan gunakan ubat antipiretik untuk mencegah demam..
Apabila suhu normal, pirogen tidak hadir.
Pertama, doktor menetapkan pil. Tindakan mereka tidak bermula dengan segera, tetapi setelah beberapa lama. Sekiranya anda perlu bertindak balas dengan cepat (contohnya, kejang tidak berhenti), gunakan suntikan antipiretik. Kelebihan mereka:
- Dengan suntikan intramuskular, ubat memasuki aliran darah, menyebar ke seluruh badan, sampai ke otak dan mengurangkan kepekaannya terhadap pirogen. Kesannya sudah dirasakan 10-15 minit selepas suntikan antipiretik.
- Ubat ini memasuki aliran darah, melewati sistem pencernaan. Ini mengurangkan kemungkinan kesan sampingan dari perut dan usus..
- Kesan suntikan antipiretik berlangsung dari 1 hingga 8 jam. Tempoh tindakan bergantung pada ubat, penyebab demam, ciri-ciri individu badan.
Petunjuk
Penting: penggunaan suntikan antipiretik yang kerap mempunyai kesan toksik pada tubuh, ubat boleh merosakkan jantung dan hati. Oleh kerana kesan sampingan, campuran boleh diberikan tidak lebih dari 6 kali sehari selama dua hari. Dalam tempoh ini, anda perlu mencari punca demam, mencari jalan untuk menurunkan suhu dengan kaedah lain.
Kerana risiko komplikasi, doktor menggunakan suntikan hanya dalam kes yang teruk - apabila demam tidak berhenti dengan pil, dan indikator mencapai 38.5 ° C dan terus meningkat. Tidak disyorkan untuk memberi suntikan kepada kanak-kanak atau orang dewasa secara bebas - lebih baik menghubungi ambulans atau doktor.
Petunjuk untuk suntikan adalah:
- Kekurangan kesan tablet antipiretik.
- Kehilangan kesedaran dan sawan disebabkan oleh demam.
- Penyakit Jantung - Aritmia, Kekurangan.
- Epilepsi dan penyakit neurologi lain.
- Penyimpangan psikologi.
Untuk mengurangkan suhu, doktor membuat penyelesaian 2-3 ubat (campuran litik). Untuk menyediakannya:
- Analgin. Ia mempunyai kesan antipiretik, anti-radang.
- Diphenhydramine. Ejen anti-alergi yang melegakan bengkak, mempunyai sifat hipnotik dan sedatif..
- Papaverine. Ubat ini menghilangkan kekejangan, mempromosikan vasodilatasi. Ia meningkatkan pemindahan haba, membantu haba keluar.
- No-shpa atau drotaverin. Ubat mengendurkan otot licin, melegakan kekejangan, melebarkan saluran darah.
Gabungan ubat ini membolehkan orang dewasa dan kanak-kanak mencapai kesan berikut:
- menguatkan kesan antipiretik Analgin (kekuatannya akan melebihi kesan Paracetamol atau Aspirin);
- mempercepat normalisasi suhu badan;
- mengurangkan beban pada jantung.
Ubat digunakan dalam pelbagai kombinasi dan dos. Campuran dua komponen mengandungi Analgin dan Diphenhydramine (masing-masing 1 ml). Komposisi tiga komponen lebih berkesan, dan oleh itu ia lebih kerap digunakan. Suntikan antipiretik seperti itu disebut "triad" atau "triple".
Triad suntikan pada suhu
Semasa menyediakan komposisi tiga komponen, usia pesakit diambil kira. Suntikan suhu untuk orang dewasa disediakan dalam salah satu daripada beberapa pilihan:
- Analgin, Diphenhydramine, Papaverine - 1 ml setiap satu;
- Analgin, Diphenhydramine, No-spa (Drotaverinum) - 1 ml setiap satu;
- Analgin (2 ml), diphenhydramine (1 ml), papaverine atau no-spa (2 ml).
Untuk kanak-kanak di bawah umur 14 tahun, dos dikira seperti berikut:
- Analgin - 10 mg setiap 1 kg berat;
- Papaverine - 0.1 ml untuk setiap tahun kehidupan serpihan;
- Diphenhydramine - 0,41 ml untuk setiap tahun kehidupan kanak-kanak.
Suntikan suhu tidak dilakukan dalam kes seperti:
- kehadiran kontraindikasi terhadap salah satu komponen triad;
- sakit perut.
Penyediaan campuran litik dikumpulkan dalam satu picagari mengikut urutan berikut:
Kesan selepas suntikan antipiretik bermula dalam 10-15 minit, berlangsung selama 6-8 jam. Dalam kes yang teruk, tempoh ini dikurangkan menjadi 1.5 jam, selepas itu suhu meningkat lagi. Keadaan seperti itu memerlukan pengenalan semula campuran litik. Untuk mengelakkan overdosis, suntikan antipiretik kedua kepada orang dewasa atau kanak-kanak dilakukan sekurang-kurangnya 4 jam kemudian.
Analgin
Bahan aktif adalah metamizole sodium dari kumpulan ubat anti-radang bukan steroid. Ubat itu menyekat kesakitan, meningkatkan pemindahan haba. Analgesik mempunyai kesan anti-radang ringan. Harga untuk 10 ampul 2 ml - dari 30 p. Sekiranya perlu, Analgin boleh diganti dengan Baralgin M.
Anda tidak boleh menggunakan ubat tersebut untuk alahan, kegagalan hati dan buah pinggang, pielonefritis, sakit perut yang tidak diketahui asal usulnya. Analgin dilarang semasa kehamilan dan menyusui. Anda tidak dapat menikamnya dengan beberapa kecederaan. Kontraindikasi lain:
- Agranulositosis. Ini adalah nama keadaan di mana tahap rendah leukosit dalam darah dicatat kerana penurunan granulosit.
- Neutropenia berjangkit atau sitostatik - tahap neutrofil rendah dalam darah kerana jangkitan atau terapi antitumor.
- Asma bronkial yang disebabkan oleh aspirin.
- Tekanan darah atas di bawah 100 mmHg.
- Porphyria adalah pelanggaran sintesis hemoglobin. Patologi disertai dengan alergi terhadap sinar matahari, ketika kulit pesakit pecah, ditutup dengan retakan dan bisul. Penyakit ini dicirikan oleh gangguan neuropsikiatrik dan gastrousus.
Diphenhydramine
Ubat anti-alergi menyekat kepekaan reseptor histamin. Oleh itu, ia melegakan kekejangan otot licin yang dipicu oleh histamin, mengurangkan kebolehtelapan kapilari, bengkak, gatal, demam. Diphenhydramine mempengaruhi sistem saraf pusat, mempunyai kesan menenangkan, hipnotik, antiemetik. Harga untuk 10 ampul 1 ml adalah dari 30 p. Diphenhydramine boleh diganti dengan Suprastin.
- Alergi terhadap komponen ubat.
- Serangan asma bronkial.
- Epilepsi.
- Sindrom kongenital selang QT yang berlanjutan, atau mengambil ubat yang menyebabkan kesan yang serupa.
- Hiperplasia prostat.
- Ulser yang menyempitkan lumen perut atau duodenum.
- Stenosis leher pundi kencing.
- Gangguan irama jantung.
Drotaverinum
No-spa atau Drotaverin melegakan kekejangan otot licin, melebarkan saluran darah, meningkatkan pemindahan haba, membius. Ubatnya adalah analog: kedua-duanya mengandungi drotaverine hidroklorida. Ubat harus digunakan dengan berhati-hati untuk hipotensi arteri. Antara kontraindikasi adalah alahan terhadap komponen ubat-ubatan, buah pinggang, hati atau kegagalan jantung. No-shpu dan drotaverin dapat diganti dengan papaverine.
- Tanpa spa: 5 ampul 2 ml - dari 90 r.;
- Drotaverin: 10 ampul 2 ml setiap 60 r.
Papaverine
Bahan aktif adalah papaverine chloride. Ubat ini berkesan untuk kekejangan saluran periferal dan serebrum, saluran kencing, otot licin rongga perut. Harga untuk 10 ampul 2 ml - 19.5 p. Kontraindikasi:
- Alergi Papaverine.
- Tekanan darah rendah.
- Sekatan AV jantung.
- Koma.
- Kemurungan pernafasan.
- Penerimaan antidepresan - perencat MAO.
- Kegagalan ginjal.
- Sindrom obstruktif bronkial - pelanggaran laluan udara melalui bronkus kerana penyempitan atau penyumbatan saluran udara.
- Umur selepas 75 tahun.
Papaverine boleh diganti:
Adakah mungkin memberi suntikan di rumah
Sekiranya tidak ada cara untuk mendapatkan rawatan perubatan kecemasan, suntikan antipiretik pada suhu boleh dilakukan secara bebas:
- Untuk suntikan gunakan picagari boleh guna 5 ml.
- Sebelum membuka ampul, pegang di telapak tangan anda selama beberapa minit sehingga ubat memanaskan badan.
- Lekatkan leher di keliling di tempat paling nipis dengan fail.
- Lap botol dengan alkohol dan pecahkan hujungnya ke arah yang bertentangan.
- Celupkan jarum dan jarum suntik ke dalam ampul.
- Kumpulkan ubat mengikut skema: Analgin, Diphenhydramine, No-spa.
- Lakukan suntikan antipiretik hanya secara intramuskular - di petak luar atas punggung. Rawat kulit dengan alkohol sebelumnya.
- Suntik campuran ubat dengan berhati-hati dan perlahan..
- Lembapkan kapas di dalam alkohol, sapukan ke tempat suntikan selama beberapa minit.
Video
Terdapat kesilapan dalam teks?
Pilihnya, tekan Ctrl + Enter dan kami akan memperbaikinya!
Keserasian Analgin dan Drotaverinum
Analgin dan drotaverine adalah ubat yang boleh digunakan bersama pada suhu tinggi. Ubat meringankan keadaan umum, menghilangkan rasa sakit dan memperbaiki tidur. Komposisi triad secara tradisional merangkumi diphenhydramine atau paracetamol untuk meningkatkan keberkesanan.
Tindakan analgin
Analgin paling kerap digunakan untuk menghilangkan kesakitan. Ubat ini menghalang aktiviti siklooksigenase dan sintesis prostaglandin. Akibatnya, pelepasan zat yang, apabila terkena ujung saraf, menyebabkan pembentukan impuls tertentu, dihentikan. Isyarat ke otak biasanya mencetuskan kesakitan.
Analgin mengganggu pengeluaran impuls, tetapi tidak menghilangkan penyebab ketidakselesaan.
Ubat ini mempunyai kesan anti-radang yang lemah. Ubat ini menyebabkan aliran keluar darah dari kawasan yang rosak akibat penghambatan sintesis prostaglandin. Kerengsaan tisu berkurang. Kejatuhan suhu berlaku.
Tindakan Drotaverin
Drotaverin mempunyai kesan analgesik, tetapi ini bukan disebabkan oleh gangguan dalam penyediaan impuls kesakitan, tetapi pada kelonggaran otot licin. Ubat ini boleh digunakan untuk kekejangan dan penyumbatan. Ubat ini meningkatkan peredaran semua cairan tubuh dengan mengembang lumen jalan. Pesakit memperhatikan bahawa pencernaan difasilitasi. Relaksasi otot secara tidak langsung menyebabkan vasodilasi, yang menyebabkan penurunan tekanan darah.
Bolehkah saya mengambil Analgin dan Drotaverin
Drotaverin dan Analgin boleh digunakan bersama sekiranya tidak ada kontraindikasi atau intoleransi khusus terhadap komponen campuran.
Petunjuk untuk penggunaan serentak
Berkongsi ubat sesuai untuk keadaan yang disertai oleh demam berterusan. Penggunaan kombinasi digunakan dalam keadaan di mana tidak mungkin menurunkan suhu dengan cara lain. Tidak digalakkan menggunakan ubat jika penunjuk tidak melebihi + 38.5 ° C. Penggunaan ubat antipiretik dapat memberikan kelegaan sementara, tetapi menyebabkan gejala memburukkan lagi, kerana panas membantu melawan patogen.
Kombinasi ini digunakan dalam terapi dalam keadaan berikut, yang disertai oleh demam:
- pelbagai proses keradangan;
- penyakit berjangkit;
- berdebar-debar;
- sakit otot, ketidakselesaan di perut (termasuk semasa pengosongan), ketidakselesaan semasa membuang air kecil, serangan migrain;
- kerosakan pada gentian saraf;
- tekanan darah tinggi: secara tradisional, campuran digunakan oleh doktor kecemasan sekiranya terdapat ancaman lonjakan tekanan darah yang tajam; dengan tekanan yang meningkat, ampul untuk suntikan adalah bentuk yang disukai, kerana bahan memasuki aliran darah lebih cepat;
- gangguan pernafasan yang berkaitan dengan reaksi alahan;
- patologi sistem kardiovaskular.
Dalam kes apa mereka menyuntikkan analgin dengan diphenhydramine. Diphenhydramine analgin drotaverine
Antipiretik untuk kanak-kanak diresepkan oleh pakar pediatrik. Tetapi ada situasi kecemasan dengan demam, ketika anak perlu diberi ubat dengan segera. Kemudian ibu bapa bertanggungjawab dan menggunakan ubat antipiretik. Apa yang dibenarkan untuk memberi bayi? Bagaimana anda boleh menurunkan suhu pada kanak-kanak yang lebih tua? Ubat mana yang paling selamat?
Kesakitan yang teruk atau peningkatan suhu yang cepat ke tahap kritikal memerlukan tindakan segera. Dalam kes ini, tablet atau supositoria antipiretik dan analgesik sering kali tidak berkesan. Untuk melegakan kesakitan yang teruk dan mengurangkan suhu dengan cepat, campuran litik digunakan. Komposisinya semestinya merangkumi Analgin dengan Diphenhydramine. Ubat ini, ketika berinteraksi, meningkatkan keberkesanan antara satu sama lain.
Mengapa ubat berkesan dalam kombinasi?
Analgin adalah agen analgesik, antipiretik dan anti-radang yang kuat. Komponen utama ubat adalah sodium metamizole. Bahan selepas suntikan berkesan dalam 3-5 minit.
Analgesik mempunyai ketersediaan bio yang tinggi. Ubatnya dalam bentuk tablet, supositoria, serbuk dan larutan dalam ampul.
Ia mempunyai kesan antihistamin, hipnotik, antiemetik dan anti-radang yang lemah. Ubat ini mempunyai kesan anestetik tempatan.
Diphenhydramine mengurangkan atau mencegah kekejangan otot licin, bengkak, kemerahan, gatal, dan mengurangkan kebolehtelapan kapilari. Bentuk pelepasan antihistamin:
- Suntikan
- Titis mata
- Tablet oral
- Supositoria
- Gel untuk kegunaan luaran.
Dengan suhu dan kesakitan yang tinggi, Analgin dan Diphenhydramine membantu. Dadah diberikan kepada pesakit pada masa yang sama. Gabungan ini membolehkan anda menormalkan suhu dalam 15 minit.
Diphenhydramine dan Analgin digunakan sebagai penyelesaian untuk suntikan. Bentuk dos ini membolehkan komponen aktif dana memasuki aliran darah dengan cepat dan sampai ke kawasan yang meradang. Bahan utama mempunyai kesan langsung pada reseptor saraf, sebab itulah suhu turun dengan cepat..
Jadi suntikan Analgin dengan Diphenhydramine mempunyai banyak kesan terapeutik. Ia anti-alergi, antipiretik, analgesik, anti-radang dan dekongestan.
Kombinasi diphenhydramine dan analgin mempunyai satu kelebihan penting - ubat meningkatkan keberkesanan antara satu sama lain, yang membolehkannya digunakan dalam kes kecemasan. Dalam kes ini, kesan terapi ubat-ubatan berlangsung hingga 6 jam.
Dalam kes apa kontraindikasi boleh digunakan?
Penggunaan suntikan Analgin dengan Diphenhydramine dibenarkan sekiranya pesakit mempunyai suhu badan yang sangat tinggi. Juga, ubat-ubatan diresepkan untuk sindrom kesakitan yang berpanjangan dari pelbagai etiologi.
Oleh kerana Analgin dan Diphenhydramine menghilangkan keradangan, suntikan berdasarkan ubat ini diberikan untuk penyakit radang. Campuran ubat diresepkan selepas pembedahan, dengan neuralgia, myalgia, patologi sendi, luka bakar, kolik hati atau ginjal.
Kadang-kadang pada suhu menggabungkan diphenhydramine, analgin dan papaverine. Kembar tiga digunakan sebagai rawatan perubatan kecemasan untuk campur tangan pembedahan untuk menghilangkan kesakitan melalui kelonggaran otot saluran, saluran kencing dan usus..
Papaverine, Diphenhydramine dan Analgin digunakan untuk penyakit ginekologi, urologi. Campuran ubat lain digunakan untuk menghilangkan kegelisahan dan menormalkan tekanan darah..
Kadang-kadang Analgin dengan diphenhydramine digabungkan dengan lidocaine. Gabungan seperti itu tidak mempercepat kesan terapeutik, tetapi meningkatkan kesan analgesik dan antiphlogistik.
Analgin dengan diphenhydramine - kontraindikasi:
- Neuralgia
- Alahan akut
- Patologi sistem peredaran darah
- Penyakit hati dan buah pinggang
- Kehamilan
- Asma
- Penyusuan
- Hiperglikemia kronik
- Kegagalan jantung
- Glaukoma
- Gangguan Pundi kencing
- Umur hingga satu tahun.
Perlu diperhatikan bahawa diphenhydramine mempunyai kesan penenang yang ketara dan menyebabkan rasa mengantuk. Oleh itu, semasa menggunakan antihistamin, tidak digalakkan melakukan aktiviti yang memerlukan perhatian khusus.
Juga, dengan memperkenalkan campuran Diphenhydramine dan Analgin, dilarang meminum alkohol. Alkohol boleh menyebabkan mabuk dan koma.
Dos mengikut usia
Analgin dengan Diphenhydramine adalah yang terbaik untuk digunakan oleh kanak-kanak dalam bentuk suppositori rektum. Gabungan analgesik dan antihistamin terdapat dalam ubat Analdim.
Supositoria yang mengandungi Analgin dengan Diphenhydramine digunakan pada kanak-kanak dalam dos tertentu. Umur 1-4 tahun - 100 mg sehari, 4-12 tahun - 250 mg sehari, berumur lebih dari 12 tahun - 250 mg dua kali sehari.
Dos Analgin dan Diphenhydramine untuk kanak-kanak (larutan ubat) dipilih bergantung pada berat badan dan usia kanak-kanak. Jadi, jumlah analgesik –10 ml / kg, antihistamin - 0,41 ml selama 1 tahun.
Pertama, Analgin ditarik ke dalam picagari, dan kemudian Diphenhydramine. Ubat dilarang digoncang atau dicampurkan. Adalah perlu untuk memperkenalkan ubat dalam minyak secara beransur-ansur.
Sekiranya anda sering menggunakan Diphenhydramine dan Analgin pada suhu kanak-kanak, maka kemungkinan reaksi negatif meningkat. Ini adalah loya yang teruk, hiperhidrosis, anemia, gangguan aktiviti jantung, cirit-birit atau sembelit.
Dalam pediatrik, suntikan Diphenhydramine dan Analgin dianggap sebagai tindakan kecemasan dan sekali sahaja. Dan sebelum menggunakan ubat, anda perlu berjumpa dengan pakar pediatrik, kerana melebihi dos bergantung pada keadaan anak boleh menyebabkan sawan atau kematian..
Sekiranya perlu melakukan prosedur antipiretik untuk orang dewasa, dos berikut digunakan: Analgin - 0,3 ml, Diphenhydramine 0,2 ml. Ubat ini diberikan satu, maksimum dua, sekali sehari.
Dos tunggal yang dibenarkan adalah 1 g, jumlah maksimum harian adalah 2 g. Sebelum pentadbiran, larutan ubat mesti dipanaskan hingga suhu badan.
Anda mungkin lebih suka tablet daripada suntikan, tetapi orang dewasa disarankan untuk menyuntikkan Analgin dengan Diphenhydramine, dos yang dijelaskan di atas. Tablet memberi kesan buruk kepada membran mukus saluran pencernaan, hati dan ginjal.
Pemberian ubat Analgin dengan Diphenhydramine (dos 0.3 dan 0.2 mm) dilakukan mengikut skema berikut:
- Ampul disapu dengan etanol dan dibuka
- Pertama, analgesik dimasukkan ke dalam jarum suntik, dan kemudian antihistamin
- Dadah disuntikkan IM dengan sangat perlahan.
Selepas rawatan, perlu menderma darah untuk analisis. Bagaimanapun, ubat kuat mempengaruhi komposisi darah, yang boleh berubah dengan banyak.
Sekiranya perlu, Analgin boleh diganti dengan ubat antipiretik lain (Aspirin). Kadang-kadang ubat tambahan dalam dos untuk orang dewasa ditambahkan ke dalam campuran litik:
- Analgin, Papaverine (masing-masing 2 ml), Diphenhydramine (1 ml)
- Lidocaine, Diphenhydramine, Analgin - 1 ml setiap satu.
Berlebihan
Sekiranya dos melebihi, sebilangan gejala yang tidak menyenangkan mungkin berlaku. Oleh itu, diphenhydramine boleh menyebabkan rasa mengantuk, menyebabkan keracunan umum badan, xerostomia. Terdapat juga dahaga yang teruk, kemurungan pernafasan, takikardia, pening, hipotensi, kejang, halusinasi, pingsan, koma.
Overdosis Analgin ditunjukkan oleh gejala berikut:
- Hipotermia
- Lumpuh otot
- Palpitasi
- Fungsi hati atau buah pinggang terjejas akut
- Gastralgia
- Gangguan visual dan pendengaran
- Malaise
- Pendarahan
- Kekejangan.
Rawatan terdiri daripada penghapusan ubat-ubatan dan terapi yang bertujuan untuk menghilangkan gejala yang tidak diingini. Adalah disyorkan untuk membilas perut, dan kemudian mengambil julap dan penyerap garam.
Hanya Analgin dengan Diphenhydramine, yang diberikan dalam dos yang besar, akan mula bertindak, pesakit boleh koma hingga 6 jam. Kemudian pesakit dihantar untuk rawatan pesakit dalam, di mana ventilator digunakan dan trakea diinkubasi.
Suntikan atau suntikan intravena
Analgin dan diphenhydramine paling baik diberikan secara intramuskular, terutamanya dalam rawatan kanak-kanak. Ubat intravena diberikan kepada orang dewasa dalam dos 2 g. Lebih-lebih lagi, selepas penitis, keadaan pesakit mesti dipantau dengan teliti sepanjang hari. Suntikan dalam / m bertindak selepas 15 minit, dan / dalam - selepas 5 minit.
Suntikan disyorkan pada otot bahu atau paha. Sekiranya larutan ubat diberikan secara subkutan, keradangan atau kerengsaan mungkin timbul. Oleh itu, suntikan apabila Papaverine, Analgin, Diphenhydramine terkandung dalam satu ampul tidak digalakkan di pantat, kerana lokasi otot yang dalam.
Sekiranya Analgin, Diphenhydramine, Papaverine dicampurkan dalam satu picagari, maka penggunaan campuran ubat tidak dapat digabungkan dengan penggunaan sejumlah ubat:
- Antihistamin
- Vasoconstrictor
- Koleretik
- Antihipertensi
- Vasodilator
- Diuretik.
Apabila anda tidak dapat melakukan suntikan
Adalah sangat penting untuk mengetahui kapan dan bagaimana cara menyuntikkan Analgin dengan diphenhydramine untuk mengelakkan perkembangan kesan sampingan. Penggunaan larutan terapeutik tidak digalakkan semasa kehamilan, terutama pada 1-3 bulan pertama.
Suntikan semasa penyusuan tidak diingini. Komponen aktif analgesik dapat meresap ke dalam susu. Sekiranya semasa menyusu anda perlu minum ubat penahan sakit, maka untuk tempoh rawatan anda perlu berhenti menyusu.
Suntikan dikontraindikasikan pada bayi di bawah usia tiga bulan. Jika tidak, gangguan fungsi buah pinggang mungkin berlaku..
Analgin dengan Diphenhydramine tidak boleh digunakan untuk serangan sakit perut akut sehingga penyebabnya dikenal pasti. Suntikan tidak disyorkan untuk tekanan darah rendah, glomerulonefritis, pielonefritis, gejala penarikan, patologi jantung dan saluran darah.
Kadang kala granulositosis mungkin timbul selepas suntikan. Keadaan ini ditunjukkan oleh demam, kelemahan mendadak, sinusitis, keradangan membran mukus orofaring (tonsilitis, stomatitis).
Juga, suntikan campuran litik tidak dilakukan dengan neutropenia, porphyria, polytrauma, dan kejutan. Suntikan dikontraindikasikan sekiranya tidak bertoleransi terhadap pirazolon dan turunannya.
Di mana-mana kabinet ubat, anda boleh mendapatkan set ubat standard, seperti paracetamol, aspirin dan dipyrone dengan dipyrone. Mereka adalah pembantu pertama untuk selesema dengan demam tinggi atau sakit gigi dan sakit kepala yang teruk. Semua orang menggunakannya, tetapi tidak semua orang tahu bahawa sebilangannya dapat digabungkan, kerana keberkesanan ubat yang dihasilkan akan jauh lebih tinggi. Contoh terbaik dari ini adalah analgin diphenhydramine.
Ia mempunyai sifat anti-radang, antipiretik dan, tentu saja, analgesik. Ia larut dengan baik dan cepat diserap, setelah 15 minit mencapai kepekatan tinggi dalam darah. Aksi di tempat yang "sakit" secepat mungkin.
Ia mempunyai pil tidur, ubat antihistamin, anti-alergi, antiemetik dan anestetik tempatan. Kesan maksimum aplikasi dicapai sejam selepas mengambil ubat. Banyak ubat yang saling eksklusif dan penggunaannya secara serentak boleh menyebabkan tindakan lemah, tetapi analginum dengan diphenhydramine digabungkan dengan sempurna dan meningkatkan kesan keseluruhan komponen ubat ini. Pertimbangkan ketika mereka menolong.
Bilakah mengambil diphenhydramine dengan diphenhydramine?
- Sakit kepala yang kuat.
- Sakit gigi yang teruk.
- Kecederaan, luka bakar.
- Kolik ginjal dan hepatik.
- Haba.
- Sakit perut (dalam kes ini, gunakan suntikan sahaja dan tidak - tablet atau minum ubat larut).
- Reaksi alahan.
Pelbagai aksi cukup luas. Ringkasnya, jika sesuatu menyakitkan hati anda, maka pembantu pertama adalah analgin dengan diphenhydramine. Itu hanya borang penerimaan dan dos mesti dipilih dengan betul, jika tidak, anda hanya boleh membuat diri anda lebih teruk.
Bentuk dan dos ubat
Suntikan analgin dengan diphenhydramine adalah bantuan antipiretik yang mendesak apabila ubat lain pada suhu tinggi tidak membantu. Lima belas minit selepas suntikan, suhu menurun secara intramuskular. Suntikan ubat ini lebih baik daripada tablet. Lebih mudah untuk menjaga dos, saluran gastrointestinal tidak menderita, dan hasilnya, kerana kelarutan analgin yang baik, akan muncul lebih awal. Dos:
- Orang dewasa ditunjukkan larutan 25% atau 50%, 1-2 ml, tidak lebih dari dua kali sehari.
- Kanak-kanak dari satu tahun ditunjukkan larutan 50% 0.1-0.2 ml; 25% 0.2-0.4 ml setiap 10 kg berat badan.
Untuk suntikan dipyrone dengan analgin, dos untuk kanak-kanak dikira dengan berhati-hati. Semua pengiraan semula mencapai 10 kg berat badan. Sekiranya kanak-kanak kecil lebih baik menggunakan lilin kanak-kanak dengan komposisi yang sudah dipilih khas.
Diabetes mellitus, asma bronkial, kegagalan buah pinggang. Dilarang mengambil tablet dalam bentuk cair (bukan suntikan) untuk penyakit duodenum 12, gastritis dan ulser gastrik.
Analgin dengan diphenhydramine adalah ambulans untuk badan anda, tetapi bukan ubat mujarab. Sekiranya gejala berulang, berjumpa doktor dengan segera untuk mengetahui penyebabnya. Perhatikan panggilan badan anda yang membimbangkan, maka anda dapat mengelakkan banyak masalah dan penyakit serius.
Diphenhydramine dan papaverine kekal sebagai ubat yang paling biasa digunakan, yang berkaitan dengan kos ubat yang rendah dan kesan yang cepat. Lebih-lebih lagi, analgin digunakan bersama dengan mereka, yang merupakan sebahagian daripada suntikan "triad". Campuran ini digunakan di hospital dan di wad. Terdapat "triad" intramuskular secara intramuskular, yang membolehkan anda mempercepat permulaan kesan yang diinginkan.
"Triad" digunakan pada pasien bedah, traumatologi, dan terapi. Komposisi suntikan kerana analgin mempunyai kesan analgesik yang tidak dapat dinyatakan dan juga berkesan terhadap suhu. Diphenhydramine adalah penyekat reseptor histamin di pinggir, digunakan sebagai ubat penenang pusat. Papaverine adalah antispasmodik yang kuat dengan kesan dominan pada otot licin saluran darah..
Kombinasi ubat dalam "triad" dianggap universal untuk memberikan pertolongan cemas sekiranya terdapat banyak patologi. Dalam penyakit pembedahan, papaverine dengan diphenhydramine dan analginum membantu melegakan kesakitan dengan merehatkan otot saluran, saluran kencing dan usus. Oleh kerana diphenhydramine, kemungkinan untuk mengurangkan gejala patologi pembedahan, urologi dan ginekologi akut dengan ketara. Ini membolehkan anda meyakinkan pesakit. Analgin boleh menggantikan aspirin jika tersedia sebagai suntikan..
Di rumah sakit terapeutik dan di bilik kecemasan, di ambulans dan di pusat feldsher-obstetric, "triad" dapat digunakan untuk menghentikan krisis hipertensi dan untuk menghilangkan kegelisahan. Papaverine digunakan untuk menurunkan tekanan darah dalam triad. Ia dengan lembut membetulkan tekanan darah kerana kelonggaran arteri jenis otot. Mereka terletak di pinggiran, yang bermaksud bahawa tindakan papaverine meningkatkan bekalan darah ke tisu periferal tanpa mengganggu aliran darah di otak, ginjal, jantung.
Di kebanyakan tempat di negara ini tidak ada hospital besar dengan jabatan alergi khas. Akibatnya, pesakit dengan penyakit alergi memasuki hospital terapeutik atau unit rawatan rapi. Namun, tahap pertama kemasukan ke hospital adalah bilik kecemasan atau ambulans. Di sini, untuk mengurangkan aktiviti reaksi alergi, "triad" dapat digunakan. Oleh kerana kehadiran diphenhydramine, campuran ini mengurangkan risiko bagi pesakit dengan reaksi alergi sistemik.
Komposisi triad, dos ubat
Komposisi triad merangkumi tiga sediaan farmakologi, yang dicirikan oleh harga yang sangat murah, sebilangan kecil kesan sampingan, dan juga kesan yang cepat. Termasuk analgin, diphenhydramine dan papaverine.
Perhatian! Perundingan doktor diperlukan!
Dos dipyrone dalam campuran adalah 2 ml larutan 50 peratus. Dos diphenhydramine adalah 1 ml larutan 1 peratus. Dos papaverine - larutan 2 ml - 2%.
Analgin ubat tidak digunakan di negara-negara Barat kerana sebilangan besar reaksi buruk dan kerana ia tidak menguntungkan secara ekonomi bagi syarikat farmakologi. Ia tergolong dalam kelas ubat anti-radang bukan steroid dan mempunyai banyak analog. Salah satunya ialah aspirin. Kedua-dua ubat ini mempunyai banyak reaksi buruk yang berkaitan dengan penghambatan 2 jenis siklooksigenase. Walau bagaimanapun, untuk menurunkan suhu, analgin dan aspirin tetap baik..
Ubat diphenhydramine tergolong dalam kelas inhibitor reseptor histamin dan merupakan antara ubat generasi pertama. Sebenarnya, diphenhydramine sudah ketinggalan zaman dan bukan yang paling berjaya untuk rawatan penyakit alahan. Ini disebabkan oleh penekanan aktiviti saraf pada tahap tertinggi. Setelah mengambil diphenhydramine pada sebahagian besar pesakit, rasa mengantuk diperhatikan. Atas sebab ini, "triad" bukanlah kaedah yang berkesan untuk rawatan alergi berterusan, walaupun dapat digunakan pada tahap awal perkembangan reaksi sistemik: urtikaria, kejutan anafilaksis, edema Quincke.
Lengkap, tanpa kesan pusat, adalah loratadine, yang dikenali dengan nama dagang Claritin. Ubat ini tergolong dalam kelas penghalang histamin generasi kedua. Dalam kategori yang sama untuk rawatan alahan, terdapat fencarol, peritol, diazolin, symprex. Yang paling berkesan pada masa ini adalah wakil penyekat reseptor histamin generasi ketiga: cytirizine, desloratadine, fexofenadine. Lebih-lebih lagi, loratadine tetap menjadi salah satu ubat yang paling biasa digunakan untuk rawatan semua jenis alahan..
Papaverine sebagai sebahagian dari "triad" melakukan fungsi antispasmodik, yang paling aktif melawan otot-otot saluran. Suntikan intramuskular membawa kepada penurunan tekanan darah, kelonggaran otot licin usus, sfingter pundi hempedu, papilla duodenum besar, ureter. Lebih-lebih lagi, analog fungsional papaverine adalah "No-shpa".
Sebagai sebahagian daripada ubat ini, drotaverine hadir, yang lebih aktif melawan otot licin organ dalaman, dan bukannya saluran darah. No-spa digunakan dalam amalan pembedahan, terapi dan ginekologi. Kerana kelonggaran otot licin, drotaverine dan papaverine dapat membius. Dari segi tindakan, mereka tidak melebihi novocaine, bagaimanapun, mereka menghilangkan penyebab kesakitan, sebab itulah mereka lebih sering dipilih untuk rawatan daripada ubat lain.
Kadang kala hanya ubat serius yang dapat membantu, seperti Analgin dengan Diphenhydramine. Semua orang boleh jatuh sakit, hampir mustahil untuk membela diri terlebih dahulu, penting untuk bersiap sedia ketika gejala dan tanda-tanda penyakit pertama muncul, berjumpa dengan pakar yang berkelayakan yang akan melakukan diagnostik yang diperlukan dan memberi rawatan yang tepat. Ubat ini disuntik ke dalam badan dan dapat membantu dalam kes yang melampau menurunkan suhu yang sangat tinggi, tetapi ini bukan satu-satunya penggunaannya, mari kita perhatikan lebih dekat penggunaannya.
Apakah Analgin dengan Diphenhydramine dan kapan ia digunakan??
Kami segera menyebut bahawa Analgin dan Diphenhydramine adalah ubat yang sama sekali berbeza, tetapi ia sering disebut bersama kerana fakta bahawa mereka menggabungkan dengan sempurna dan boleh berguna. Secara amnya, dalam mana-mana arahan untuk ubat-ubatan, anda boleh menemui kemungkinan penggunaannya dengan cara lain, misalnya, Analgin dengan papaverine - ini adalah kombinasi lain yang penting untuk pertolongan cemas dalam banyak keadaan.
Analgin adalah ubat dengan kesan analgesik, tetapi ia sering digunakan sebagai agen antipiretik atau bahkan anti-radang. Bagi Diphenhydramine, ia terkenal dengan sifat antiemetik, serta antihistamin dan ubat penenang. Seperti yang telah disebutkan sebelumnya, kombinasi semacam itu dapat membantu dengan sempurna pada suhu tinggi, ketika antipiretik tidak memberikan kesan yang diinginkan, tetapi semua ini hanya boleh terjadi atas inisiatif doktor yang berkelayakan. Tetapi penggunaan seperti itu bukan satu-satunya yang mungkin, kerana kombinasi ini harus digunakan dalam kes berikut:
- penampilan kolik, dan sifat hepatik dan buah pinggang;
- penampilan kesakitan yang teruk setelah mendapat kecederaan serius;
- sakit gigi akut;
- terkena tahap keparahan yang tinggi;
- proses keradangan yang berlaku pada tisu dan organ tubuh yang berlainan;
- sakit sendi
- tempoh pemulihan badan setelah operasi dilakukan;
- neuralgia (Milgamma dan analognya juga dapat membantu).
Beberapa bentuk pelepasan ubat ini diketahui: tablet, suntikan, dan juga supositoria. Pakar mengesyorkan hanya menggunakan suntikan, kerana jika tidak, tidak mungkin mencapai kesan yang diinginkan.
Penting! Ubat ini juga digunakan untuk ubat kuat dan cepat bertindak. Mereka mesti diberikan dengan berhati-hati dan hanya seperti yang diarahkan oleh doktor. Kesannya akan datang dalam 10-15 minit, dan intinya adalah untuk mengurangkan kesakitan dan mengurangkan suhu badan ke nilai normal. Tetapi masih perlu untuk difahami bahawa tindakan semacam itu hanya bersifat darurat, iaitu, hanya digunakan jika terdapat ancaman serius terhadap kehidupan atau kesihatan.
Walaupun keserasian Analgin dengan Diphenhydramine sepenuhnya dan kesan yang baik, pengenalan ubat-ubatan ini akan selalu disertai dengan keadaan dehidrasi, jadi pesakit harus minum banyak. Pakar mengesyorkan minum sekurang-kurangnya 0.5 liter air tulen sejurus selepas pengenalan dana, dan anda tidak boleh berhenti di situ.
Kontraindikasi
Seperti mana-mana ubat kuat, gabungan ubat-ubatan ini mempunyai sejumlah besar kontraindikasi untuk digunakan, kerana setiap ubat tersebut tidak dapat digunakan oleh kalangan orang yang besar. Berikut adalah penyakit utama sekiranya Analgin dengan Diphenhydramine tidak dapat digunakan:
- diabetes mellitus (tanpa mengira jenis penyakit);
- proses patologi yang berkaitan dengan sistem peredaran darah;
- kegagalan buah pinggang atau hati pada peringkat akut penyakit;
- asma bronkial, yang dicirikan oleh kekambuhan berterusan;
- penyakit yang bersifat patologi, termasuk glaukoma;
- penyakit yang berkaitan dengan pundi kencing, misalnya, stenosis lehernya.
Nota! Juga, Analgin dengan Diphenhydramine tidak boleh disuntik kepada wanita hamil dan wanita yang sedang menyusui. Bagi kanak-kanak yang belum berumur satu tahun, lebih baik memilih pilihan lain.
Kita juga harus menyebutkan adanya kesan sampingan yang serius dalam kombinasi seperti itu, yang berlaku walaupun peraturan penggunaan dipatuhi dan tanpa adanya kontraindikasi, kerana Diphenhydramine adalah ubat penenang yang cukup kuat, ia dicirikan oleh rasa mengantuk sebagai kesan sampingan, dan ini membebankan beberapa batasan. Contohnya, anda tidak akan dibenarkan memandu untuk beberapa lama setelah mengambil Diphenhydramine, dan anda juga tidak boleh melakukan aktiviti berbahaya yang memerlukan tumpuan dan perhatian.
Inti dari kemungkinan kesan sampingan yang lain adalah gabungan alkohol dan diphenhydramine yang berbahaya (seperti vaksinasi tetanus). Anda tidak boleh minum alkohol sekiranya ubat ini diberikan, kerana ini boleh menyebabkan keracunan teruk, yang kadang-kadang berakhir walaupun koma.
Dos
Sekiranya berlaku pelanggaran dos ubat-ubatan, akibat yang serius dapat terjadi, hingga kematian seseorang. Dalam kes ini, pelanggaran akan dinyatakan dalam sindrom kejang yang kuat, yang kadang-kadang berakhir dengan kematian. Adalah lebih baik untuk mempercayai pengiraan dos kepada doktor yang berkelayakan yang telah lama melakukan ini dan tidak mungkin melakukan kesalahan, tetapi jika anda harus memberi pertolongan cemas, ikuti arahan mengenai cara menyuntikkan Analgin dengan Diphenhydramine, yang akan diberikan di bawah.
Dos kanak-kanak
Sebelum mengira dos Analgin dan Diphenhydramine untuk kanak-kanak, penting untuk mempertimbangkan semua alternatif, kerana kombinasi ini masih berbahaya. Contohnya, lilin yang disebut Analdim cukup biasa, yang sudah termasuk dana ini dan selamat untuk kanak-kanak. Bagi penyelesaian suntikan Analgin dengan diphenhydramine, maka patuhi peraturan berikut:
- ambil 10 mg Analgin setiap 1 kg berat badan kanak-kanak;
- ambil 0.41 mg diphenhydramine untuk setiap tahun kehidupan kanak-kanak.
Taipkan ubat ini dalam satu jarum suntik, dengan Analgin menjadi yang pertama direkrut. Jangan mencampurkan ubat-ubatan ini, menggoncang! Ia harus diberikan secara intramuskular dan pada kadar yang sangat rendah.
Kadang-kadang masuk akal untuk menambahkan Papaverine ke kombinasi ini, tetapi ini juga mesti dipersetujui dengan doktor yang hadir. Berikut adalah senarai kesan sampingan yang kadang kala boleh mengganggu anak:
- loya atau muntah yang tidak membawa kelegaan;
- takikardia, iaitu berdebar-debar jantung;
- berpeluh berlebihan;
- gangguan yang berkaitan dengan kerja usus, iaitu - sering cirit-birit atau, sebaliknya, sembelit;
- kemerosotan petunjuk yang berkaitan dengan ujian darah (tahap hemoglobin boleh jatuh dengan serius, dan kadang-kadang anemia didiagnosis).
Mari kita sekali lagi ingat bahawa penggunaan ubat-ubatan tersebut adalah tindakan yang sangat mendesak, iaitu, tidak boleh digunakan untuk tujuan rawatan atau apa pun, tugas mereka adalah untuk meningkatkan kesejahteraan pesakit dalam keadaan serius.
Dos dewasa
Dos Diphenhydramine dengan Analgin untuk orang dewasa juga harus dilakukan dengan wajar, kerana akibat berbahaya boleh terjadi pada mereka. Peraturan untuk menguruskan Analgin dengan Diphenhydramine untuk orang dewasa sedikit berbeza, kerana dalam hal ini jumlahnya tidak dikira berdasarkan berat badan dan jangka hayat. Orang dewasa masing-masing memerlukan 0.3 ml dan 0.2 ml Analgin dan Diphenhydramine. Suntikan sedemikian harus diberikan sekali, dan kesannya akan berlangsung selama 6 jam. Walau apa pun, lebih baik berjumpa dengan doktor anda, terutamanya jika kesannya tidak berlaku dalam setengah jam.
Penting! Sekiranya ada pilihan lain, lebih baik anda memilihnya, kerana Analgin dengan Diphenhydramine adalah kombinasi yang sangat kuat dan agresif. Sekiranya suntikan itu dihantar, maka perlu selepas itu menderma darah untuk analisis untuk menilai akibat pengenalan dana ini.
Adalah mungkin untuk memberikan Analgin dengan Diphenhydramine hanya mengikut petunjuk dan dalam keadaan patologi yang serius, dan lebih baik melakukan ini hanya apabila tidak ada kemungkinan untuk berjumpa doktor. Ikuti dos dan cadangan untuk pentadbiran.
Tubuh kanak-kanak sering bertindak balas dengan suhu badan yang tinggi terhadap jangkitan virus atau bakteria. Dengan kenaikan kurang dari 38 darjah, penggunaan ubat untuk menurunkan suhu tidak digalakkan. Walau bagaimanapun, demam atau bahaya demam tinggi bagi kanak-kanak memerlukan reaksi segera dari ibu bapa dan doktor.
Analgin biasanya diberikan kepada kanak-kanak dalam situasi kritikal.
Sekiranya suhu anak meningkat, tetapi kurang dari 38 darjah, anda tidak boleh menurunkannya
Ubat demam kanak-kanak yang paling biasa adalah Ibuprofen dan Paracetamol. Ubat seperti Analgin digunakan pada kanak-kanak terutamanya sekali dan ketika kecemasan. Dalam kes ini, gabungan "Analgin dengan Diphenhydramine" sering digunakan. Mengapa ubat-ubatan ini memberikan pada suhu tinggi bersamaan dan perkadaran apa yang digunakan semasa memberi dos kepada bayi?
Ciri-ciri ubat
- Analgin dihasilkan dalam pelbagai bentuk - tablet, ampul dan suppositori, yang disuntik ke dalam rektum. Komponen utama ubat adalah zat "metamizole sodium", yang merupakan turunan pyrazolone. Bergantung pada bentuknya, ia ditambah dengan air, lemak, talc atau sebatian lain yang disucikan. Pediatrik menetapkan ubat ini kepada kanak-kanak yang berumur lebih dari 3 bulan, tetapi penggunaan di bawah usia satu tahun harus sangat berhati-hati.
Analgin untuk kanak-kanak di bawah satu tahun harus digunakan dengan berhati-hati
- Diphenhydramine dihasilkan dalam bentuk tablet dan ampul. Bentuk suntikan ubat ini diresepkan untuk kanak-kanak berumur lebih dari satu tahun, dan ubat dalam tablet diberikan kepada kanak-kanak berumur 7 tahun atau lebih. Sekiranya anda ingin memberikan ubat antihistamin untuk bayi yang berumur sehingga satu tahun, maka Suprastin lebih disukai, yang boleh digunakan pada tahun pertama kehidupan kecuali untuk tempoh neonatal.
Diphenhydramine boleh didapati dalam dua bentuk - ampul dan tablet.
Bagaimana mereka bertindak dan bila dikontraindikasikan?
Kombinasi Analgin dan Diphenhydramine sangat diminati pada suhu tinggi, kerana:
- Metamizole mempunyai kesan antipiretik yang cepat, serta kesan analgesik, kerana bahan tersebut adalah agen anti-radang bukan steroid.
- Diphenhydramine merujuk kepada antihistamin yang mempengaruhi reseptor histamin - pengantara reaksi alergi. Ini menghilangkan bengkak, dan juga mempunyai kesan menenangkan dan hipnosis. Di samping itu, komponen ini mengurangkan risiko alergi terhadap Analgin..
Selalunya, ubat ketiga dengan kesan antispasmodik ditambahkan pada kombinasi ubat yang ditunjukkan. Ubat ini boleh berfungsi sebagai Papaverine atau No-shpa. Oleh kerana kesan pada dinding saluran darah, antispasmodik menghilangkan kekejangan mereka dan menyumbang kepada pengembangannya, oleh itu, komponen ini berkesan untuk hipotermia "pucat", juga disebut malignan.
Analgin digunakan pada kanak-kanak dengan diphenhydramine dalam keadaan demam berbahaya. Sebagai contoh, jika suhu badan anak meningkat lebih dari + 39ºС atau bayi mempunyai risiko kejang demam. Lebih-lebih lagi, kombinasi ubat-ubatan ini dikontraindikasikan jika anak:
- Terdapat intoleransi terhadap salah satu ubat;
- Hematopoiesis terganggu;
- Terdapat patologi hati yang serius;
- Mengungkap kegagalan buah pinggang;
- Bronkospasme berkembang.
Sekiranya suhu meningkat di atas 39 darjah, kanak-kanak sudah boleh diberi analgin dengan diphenhydramine
Analgin dengan diphenhydramine ditunjukkan untuk anak jika dia demam
Arahan penggunaan
Untuk menurunkan suhu, Analgin dan Diphenhydramine boleh digunakan dalam bentuk tablet dan juga dalam bentuk suntikan. Dalam kes ini, suntikan lebih berbahaya (risiko tindak balas buruk dan alahan yang lebih tinggi), oleh itu, ubat suntikan hanya perlu di bawah pengawasan doktor. Walau bagaimanapun, ubat dalam larutan bertindak lebih cepat - kira-kira 10-15 minit selepas suntikan.
Suntikan sekali pakai steril digunakan untuk suntikan, dan tempat suntikan mesti dirawat dengan alkohol. Ampul mesti dipegang di tangan anda supaya isinya sedikit hangat. Kemudian mereka perlu dibuka dan mengumpulkan jumlah ubat yang betul dalam satu jarum suntik.
Tempat suntikan mesti dirawat dengan alkohol
Suntikan di rumah hanya dilakukan secara intramuskular. Agar campuran memasuki tisu otot, jarum suntik mesti mempunyai jarum panjang. Sekiranya ubat tersebut diberikan secara subkutan, ini boleh menyebabkan kerengsaan atau keradangan yang teruk..
Di rumah, suntikan hanya boleh dilakukan secara intramuskular
Sekiranya bentuk tablet digunakan, kedua-dua ubat dalam nisbah usia yang sesuai membolehkan anak menelan secara bergilir-gilir dan minum dengan sedikit air. Sekiranya sukar bagi anak untuk menelan bentuk pepejal, dibenarkan menghancurkan tablet dan mencairkannya dengan sedikit air dalam sudu.
Tablet Diphenhydramine dan dipyrone harus dicuci dengan air
Dos untuk kanak-kanak
Dalam pil
Dos Analgin untuk kanak-kanak di bawah umur 8 tahun mesti dikira mengikut berat. Bilangan kilogram yang sepadan dengan berat badan pesakit kecil dikalikan dengan 5 atau 10, menghasilkan jumlah ubat setiap hari dalam mg metamizole sodium.
Dos tunggal untuk kanak-kanak yang belum berumur 3 tahun tidak boleh melebihi 100 mg, dan untuk kanak-kanak berumur 4 tahun hingga 7 tahun - tidak lebih daripada 200 mg.
Seorang kanak-kanak berumur lebih dari 8 tahun harus diberi 1/4 tablet Analgin pada satu masa, dan dos harian ubat tersebut tidak boleh melebihi 300 mg.
Dos dipilih bergantung pada berat anak.
Diphenhydramine diberikan kepada kanak-kanak berumur lebih dari 7 tahun untuk seperempat tablet.
Dalam suntikan
Dos Analgin bentuk suntikan dikira dengan cara yang sama seperti ubat dalam tablet. Bagi kanak-kanak di bawah umur 8 tahun, pengiraan berat badan akan lebih tepat. Untuk setiap kilogram berat badan kanak-kanak, 5 mg bahan aktifnya diambil. Sebagai contoh, jika kanak-kanak berumur 2 tahun berat 12 kg, maka jumlah ubat harian adalah 60 mg.