Anak kecil sering enggan minum ubat pahit. Tetapi ketika ibu bapa terpaksa memaksa anak untuk minum "pil hambar" dengan demam sudah berakhir - Penangguhan parasetamol untuk anak-anak datang untuk menyelamatkan. Arahan penggunaan, dos, harga ubat, ulasan - kita akan membincangkan semua ini di bawah.

Suspensi parasetamol untuk kanak-kanak

Berapa lama penggantungan paracetamol pada bayi mula bertindak? Apakah petunjuk dan kontraindikasi untuk digunakan? Untuk menjawab soalan-soalan ini, anda mesti mempelajari arahan penggunaan dengan teliti.

Paracetamol adalah analgesik bukan steroid yang mempunyai kesan antipiretik dan analgesik yang kuat pada badan. Walau bagaimanapun, hanya perlu menggunakannya berdasarkan cadangan doktor, terutama untuk rawatan anak kecil, kerana produk tersebut mempunyai sejumlah kontraindikasi dan kesan sampingan. Komposisi, bentuk pelepasan dan kesan negatif pada tubuh akan dipertimbangkan dalam perenggan berikut.

Peningkatan dos: akibatnya

Dalam arahan penggantungan Paracetamol untuk kanak-kanak, pengeluar menunjukkan bahawa mengambil ubat lebih daripada dos yang disyorkan membawa kepada kegagalan hati. Mereka berjumpa doktor walaupun bayi berasa sihat.

Gejala tergolong dalam beberapa kategori. Overdosis adalah akut, teruk dan kronik. Semasa yang pertama, kulit menjadi pucat. Anak mengalami cirit-birit, kekejangan usus, kehilangan selera makan, sakit perut. Selalunya, terutama pada waktu malam, peluh berlebihan berlaku. Sekiranya terdapat kerosakan pada hati, gejala pertama akan muncul pada hari pertama.

Jenis yang teruk dicirikan oleh ensefalopati progresif. Aritmia, pankreatitis, dan kegagalan buah pinggang berkembang. Dalam keadaan lanjutan, koma dengan hasil maut berlaku. Pada jenis kronik, hati dan ginjal menderita.

Bentuk dan komposisi pelepasan

Paracetamol mempunyai beberapa bentuk pelepasan:

Suspensi mengandungi 2.4 gram bahan aktif. Ia mengandungi sorbitol cair, perasa strawberi, air yang disucikan, methylparahydroxybenzoate, xanthan gum, sukrosa, gliserol sebagai bahan tambahan..

Nota! Sebagai tambahan kepada sirap siap pakai di farmasi, anda boleh membeli butiran khas untuk penyediaan penggantungan paracetamol. Butiran farmasi adalah suspensi paracetamol kanak-kanak yang sama, tetapi tidak diencerkan, tetapi dalam bentuk kering. Menurut arahan penggunaan, mereka mempunyai sifat terapeutik yang serupa, dan dicairkan dalam air rebus..

Kesan sampingan yang mungkin

Ubat ini mengandungi sejumlah kecil Sorbitol (2 g / 120 mg.), Oleh itu, dalam kes yang jarang berlaku, gangguan usus dan cirit-birit berlaku. Tidak semua kanak-kanak bertolak ansur dengan ubat itu; beberapa komponen mungkin alergi atau hipersensitif..

Sekiranya, setelah mengambil sirap, anda melihat beberapa reaksi berikut, maka pada masa akan datang penggunaannya mesti dihentikan. Kesan sampingan jarang berlaku, terutamanya penampilannya disertai dengan mabuk badan. Kesan sampingan:

  • anemia;
  • kekejangan di epigastrium;
  • dyspnea;
  • pyuria aseptik;
  • hipersensitiviti;
  • nekrolisis epidermis toksik;
  • kekejangan pada bronkus;
  • gangguan fungsi buah pinggang dan hepatik;
  • anemia hemolitik;
  • hepatonecrosis;
  • reaksi kulit alahan (urtikaria, ruam, kemerahan).

kesan farmakologi

Sifat terapeutik ubat terdiri dari mempengaruhi pusat-pusat termoregulasi dan pusat-pusat kesakitan, akibatnya ambang kepekaan terhadap rasa sakit meningkat. Ubat ini mempunyai penyerapan yang tinggi dan mencapai kepekatan maksimum dalam plasma setelah dua jam.

Kelebihan utama ubat ini adalah fakta bahawa ia tidak terkumpul dalam darah dan dikeluarkan sepenuhnya empat jam selepas pemberian. Pengeluaran melalui buah pinggang. Tetapi pada masa yang sama, zat ini cenderung terkumpul dalam jumlah sedikit dalam susu ibu, yang tidak termasuk penggunaan paracetamol semasa menyusui.

Interaksi dengan kaedah lain

Sebelum menggunakan suspensi bayi, berjumpa dengan doktor anda dan beritahu dia mengenai ubat yang diambil oleh anak anda. Kombinasi beberapa di antaranya dapat memudaratkan tubuh, akibatnya masih ada bahaya penyakit serius dan peningkatan kesan sampingan.

Kumpulan ubatKesan yang mungkin
Etanol, Barbiturates, Rifampicin, Phenylbutazone, Flumecinol, Antidepresan TrisiklikSekiranya berlaku overdosis, terdapat risiko kesan hepatotoksik pada hati.
CimetidineMeningkatkan kemungkinan hepatotoksisitas.
Salisilat (sendiri dan dalam kombinasi dengan kloramfenikol)Terdapat risiko barah pundi kencing dan buah pinggang..
BarbituratesKurangkan kesan positif parasetamol.
EtanolTerdapat risiko pankreatitis akut.
Ubat anti-radang nonsteroidTerdapat ancaman besar terhadap perkembangan nekrosis papillary ginjal, nefropati "analgesik".
DiflunisalKepekatan plasma parasetamol meningkat sebanyak 50%.

Petunjuk untuk digunakan

Sirap kanak-kanak atau penggantungan parasetamol mengikut arahan penggunaan ditetapkan untuk patologi berikut:

  1. Sindrom nyeri pelbagai jenis, termasuk sakit kepala dan sakit gigi.
  2. Sakit gigi.
  3. Migrain.
  4. Demam teruk bersama dengan penyakit berjangkit dan virus.
  5. Neuralgia.
  6. Hyperthermia selepas vaksinasi.

Ubat apa yang diambil dengan ubat mana?

Walaupun pengeluar menunjukkan semua maklumat yang diperlukan dalam arahan untuk sirap bayi dan penggantungan Paracetamol, penting bagi ibu bapa untuk mengetahui sama ada ubat itu boleh diambil bersama ubat lain.

Anda tidak boleh mencampurkan beberapa ubat, termasuk paracetamol bahan aktif. Ini akan menyebabkan lebihan dos yang dibenarkan. Jangan campurkan beberapa ubat yang bertujuan menurunkan suhu atau anestesia. Anda boleh menggantinya hanya setelah berunding dengan pakar.

Sekiranya kanak-kanak mengambil barbiturat untuk masa yang lama, keberkesanan penggantungannya berkurang. Etanol, yang merupakan sebahagian daripada ubat lain, meningkatkan risiko pankreatitis akut..

Penggunaan ubat jangka panjang tidak digalakkan, kerana akibatnya, nefropati dan nekrosis ginjal sering berkembang. Terdapat tahap kegagalan buah pinggang.

Kontraindikasi

Tertakluk kepada kaedah penggunaan paracetamol bayi dalam penggantungan mengikut arahan, ubat ini jarang menyebabkan kesan sampingan dan dapat diterima dengan baik oleh badan. Tetapi dalam beberapa kes, penggunaan ubat itu dikontraindikasikan. Kontraindikasi ini merangkumi keadaan berikut:

  • Hipersensitiviti terhadap komponen;
  • Kerosakan ginjal atau hepatik;
  • Dengan rawatan yang kompleks, bersama dengan ubat lain yang mengandungi bahan aktif yang serupa;
  • Kekurangan glukosa dalam darah;
  • Patologi organ-organ sistem hematopoietik;
  • Kanak-kanak di bawah umur tiga bulan.

Nota! Sebagai tambahan kepada sejumlah kontraindikasi, ubat ini harus digunakan dengan hati-hati pada pasien yang menderita hepatitis virus, sirosis, sindrom Gilbert, anoreksia dan diabetes.

Berlebihan

Keracunan akut dengan Paracetamol dinyatakan:

  • loya
  • muntah
  • sakit di perut;
  • berpeluh;
  • pucat kulit;
  • selepas 24-48 jam terdapat gejala kerosakan hati, kolik hepatik.

Dalam episod yang rumit, kegagalan hati, ensefalopati, dan koma berkembang. Dengan rawatan yang berpanjangan dengan ubat melebihi dos, kesan hepatotoksik dan nefrotoksik akan berlaku (kolik ginjal, bakteria bukan spesifik, nefritis interstisial, nekrosis papillary).

Dos dan pentadbiran

Menurut arahan penggunaan, 5 ml suspensi mengandungi 120 mg bahan aktif - paracetamol. Gunakan produk tersebut mestilah untuk pemberian oral dalam bentuk yang tidak dicairkan, setelah makan dan minum banyak air. Goncangkan ubat dengan baik sebelum digunakan. Banyaknya penggantungan parasetamol untuk kanak-kanak dan orang dewasa tidak boleh melebihi empat kali, sementara perlu memerhatikan selang antara dos empat jam. Pada masa inilah zat tersebut dikeluarkan sepenuhnya oleh buah pinggang.

Dos untuk bayi ditentukan oleh doktor bergantung pada berat badan dan usia. Dos tunggal tidak boleh melebihi 15 miligram. Untuk dos ubat mengikut arahan penggunaan, gunakan sudu pengukur khas atau jarum suntik yang disertakan dengan botol.

Untuk menggunakan picagari pengukur dengan betul, anda mesti melakukan langkah-langkah berikut:

  1. Goncangkan ubat dengan baik.
  2. Buka penutup.
  3. Masukkan jarum suntik dengan ketat ke dalam bukaan botol di leher dan putar botol dengan tegak.
  4. Kumpulkan jumlah penggantungan yang diperlukan yang memenuhi kategori umur kanak-kanak yang diberikan.
  5. Kembalikan botol ke kedudukan semula dan lepaskan picagari dengan teliti dari leher.
  6. Beri anak cara masuk dengan menekan pelocok picagari pengukur dengan lembut.
  7. Basuh jarum suntik dengan air mengalir dan keringkan pada suhu bilik sehingga dos berikutnya.

Bergantung pada kategori umur kanak-kanak, ubat ini ditetapkan dalam dos berikut:

  • Untuk dos tunggal untuk kanak-kanak 3-6 bulan selepas vaksinasi - 2 mililiter;
  • Dari tiga bulan hingga satu tahun - 5 mililiter;
  • Dari satu tahun hingga enam tahun - 10 mililiter;
  • Enam hingga sepuluh tahun - 15 mililiter.

Tempoh rawatan demam tidak boleh melebihi tiga hari. Untuk rawatan sindrom kesakitan, ubat itu boleh digunakan selama lima hari..

Dos

Setiap bungkusan ubat menutup sudu atau jarum suntik yang diukur dengan berhati-hati. Satu sudu besar berisi hingga 5 ml sirap, satu sudu kecil - 2,5 ml.

Pakar menetapkan ukuran ubat sesuai dengan berat badan anak. Ukur satu dos dalam pengiraan - 10-15 mg / kg berat badan. Pengambilan harian yang dibenarkan tidak melebihi 60 mg / kg berat badan anak. Sesuai dengan usia, ubat itu diresepkan:

  • 1 hingga 3 bulan - kira-kira 2 ml (kira-kira 50 mg);
  • 3 bulan hingga 1 tahun - 2.5-5 ml (60-120 mg);
  • 1 tahun hingga 6 tahun - 5-10 ml (120-240 mg);
  • 6 hingga 14 tahun - 10-20 ml (240-480 mg).

Teruskan rawatan tidak lebih dari 5 hari tanpa berbincang dengan doktor anda (3 - terhadap suhu, 5 - untuk melegakan kesakitan dan kesakitan).

Jangan teruskan rawatan diri melebihi jangka masa yang ditentukan.

Petua untuk mengambil ubat-ubatan yang merangkumi parasetamol

  • Terdapat pelbagai bentuk pelepasan bahan aktif ini. Ia boleh dalam supositoria, sirap atau dalam bentuk penggantungan. Mereka sangat sesuai untuk kanak-kanak di bawah umur satu tahun..
  • Untuk mengurangkan kesan berbahaya pada hati, ubat harus diberikan selepas makan.
  • Dos 150 mg per kilogram berat badan berbahaya bagi tubuh anak.
  • Overdosis dapat diketahui oleh gejala berikut: kulit menjadi pucat, mual dan muntah muncul. Dalam kes ini, anda perlu berjumpa doktor dengan segera.

Kadang-kadang, apabila suhu tinggi dan berkurang teruk, kanak-kanak diberi dua ubat pada masa yang sama: Nurofen dan Paracetamol. Berikan ubat ini, mengekalkan selang waktu. Nurofen bertindak dengan cepat dan kesannya lebih lama.

Anda boleh menggabungkan Nurofen dengan parasetamol pada masa yang sama. Dalam kes ini, separuh dos diambil dari setiap ubat..

Dos parasetamol dalam tablet untuk kanak-kanak

Ubat sejuk boleh datang dalam tiga bentuk: dalam supositoria, tablet dan sirap

. Semua mempunyai kesan yang sama pada badan, tetapi pilihan pil adalah yang paling menjimatkan..
Dos dikira berdasarkan berat bayi. Satu kilogram memerlukan 10 miligram bahan. Artinya, jika beratnya masing-masing 5 kilogram, dia harus diberi 50 miligram, yang merupakan kira-kira ¼ sebahagian daripada ubat.
Suhu akan menjadi lebih rendah kira-kira 30 minit selepas penggunaan. Pada masa ini, disyorkan untuk memantau keadaan bayi.

Sekiranya suhu pada bayi diperhatikan sepanjang hari, maka anda boleh memberi penggantungan beberapa kali. Dalam kes ini, selang waktu penggunaan sekurang-kurangnya enam jam. Pada siang hari anda dapat menurunkan panas dengan cara ini maksimum 4 kali.

arahan khas

Sekiranya parasetamol diberikan kepada anak-anak secara lisan, maka harus diberikan sekitar satu setengah jam setelah makan, kerana jika diminum segera, maka penyerapan ubat akan diperlahankan oleh jumlah makanan yang telah dimakan. Dan juga terdapat sejumlah petunjuk kecil ketika menggunakan paracetamol:

  • sebelum mula memberikannya, anda perlu berjumpa doktor;
  • selepas mengambilnya hendaklah dibasuh dengan air;
  • penerimaan kanak-kanak yang umurnya kurang dari dua tahun tidak boleh berlangsung lebih dari tiga hari;
  • jika tablet diberikan, maka ia harus dihancurkan sebelum memberi;
  • harus diingat bahawa dosnya akan dikira dari berat badan bayi.

Perhatian: pada usia satu tahun, doktor mengesyorkan memberi ubat sebagai antipiretik hanya jika suhu meningkat di atas 38 darjah.

Analog Paracetamol

Ubat berikut dianggap serupa dari segi komponen aktif dan kesan farmakologi untuk Paracetamol kanak-kanak:

Sebelum mengganti ubat asli dengan generik, berjumpa dengan profesional perubatan..

Kebaikan dan Keburukan Pengubatan

Telah diketahui bahawa demam itu sendiri bukanlah penyakit, tetapi merupakan gejala pelbagai penyakit. Ini bermaksud bahawa menurunkan suhu badan, parasetamol mengurangkan dan memudahkan perjalanan penyakit, tetapi tidak mempengaruhi penyebabnya. Di satu pihak, suhu tinggi tidak berlaku begitu sahaja, tubuh memerlukannya untuk mengalahkan selesema biasa. Walau bagaimanapun, penyakit dengan suhu pada anak kecil berlaku seperti pada orang dewasa, dan ia meningkat bukan hanya dengan selesema, tetapi juga untuk alasan lain, seperti tumbuh gigi.

  • Dengan menurunkan suhu semasa penyakit virus, kita tidak membenarkan interferon dihasilkan, dan protein ini meneutralkan virus. Ini boleh dikaitkan dengan kekurangan ubat antipiretik;
  • Pada kanak-kanak kecil, suhu badan yang terlalu tinggi sering menyebabkan kejang suhu (demam). Dengan mengurangkan demam, ubat antipiretik mencegah kejang seperti itu. Inilah kelebihan mereka yang tidak dapat dinafikan.

Senarai kelebihan dan kekurangan ubat dapat diteruskan untuk jangka masa panjang. Walau bagaimanapun, apabila menyenaraikannya, seseorang dapat membuat kesimpulan yang jelas: ubat ini hanya digunakan untuk terapi simptomatik. Ia hanya boleh diberikan untuk melegakan simptom sementara sebelum doktor menentukan sebabnya dan menetapkan rawatan.

Perlu diingat bahawa parasetamol paling baik membantu SARS, tetapi dengan jangkitan bakteria atau komplikasi SARS, ia bertindak lebih buruk atau sama sekali tidak berfungsi. Oleh itu, ubat ini boleh digunakan sebagai jenis ujian. Sekiranya dalam dos yang dibenarkan tidak menurunkan suhu, maka kemungkinan besar ia tidak meningkat disebabkan oleh selesema atau gigi, tetapi untuk alasan yang lebih serius. Dalam kes ini, anda tidak boleh mengubat sendiri, tetapi hubungi doktor secepat mungkin.

Gejala Keracunan

Baru-baru ini, semua ibu bapa memahami dengan betul cara mengambil penggantungan "Paracetamol" anak-anak. Ubat itu dianggap selamat. Baru-baru ini, fakta keracunan pesakit kecil, terutama di bawah usia enam tahun, kerana melebihi dos penangguhan "Paracetamol" kanak-kanak, telah dipastikan. Apa yang perlu diingat oleh ibu bapa sebelum memberi ubat ini kepada anak?

  • Sebelum digunakan, suspensi digoncang dengan teliti. Dalam kotak dengan suspensi, sudu dengan ukuran 2.5-5 ml selalu dijual.
  • Pematuhan yang ketat terhadap arahan penggunaan penggantungan "Paracetamol" kanak-kanak, pematuhan dos mengikut usia anak, selang antara dos ubat, tempoh rawatan maksimum yang diperlukan.
  • Keracunan dadah boleh berlaku akibat fungsi hati atau ginjal pesakit kecil yang tidak berfungsi.
  • Anda perlu segera menghubungi doktor atau rawatan perubatan kecemasan sekiranya terdapat tanda-tanda keracunan. Ingat, kadang-kadang kemasukan ke hospital menyelamatkan nyawa kanak-kanak.

Sekiranya keracunan dadah, pesakit kecil mula mengadu sakit perut. Seseorang kecil pucat, dia telah berkeringat, dia boleh mula terkoyak. Gejala keracunan muncul dalam setengah jam atau satu jam setelah overdosis ubat. Ibu bapa perlu segera berjumpa doktor untuk mendapatkan bantuan. Selanjutnya, tanda keracunan sekunder mungkin muncul: demam, berdebar-debar, mabuk hati, gejala kegagalan hati. Doktor ambulans, sebagai peraturan, segera melakukan lavage gastrik, menetapkan sorben atau penawar untuk kes yang kompleks.

Tindakan Paracetamol pada badan kanak-kanak

Paracetamol adalah ubat yang paling berkesan dan cepat bertindak menurunkan suhu badan. Tindakannya adalah untuk menekan biosintesis prostaglandin, yang menyebarkan impuls elektrik CNS.

Akibatnya, penindasan aktiviti elektrik berlaku di pusat sakit dan termoregulasi, yang terletak di hipotalamus. Ini menyebabkan penurunan suhu dan penghapusan beberapa gejala selesema biasa..

Penting untuk diperhatikan bahawa Paracetamol tidak dikurniakan kesan anti-radang pada badan. Jadi, rawatan penyakit berjangkit dengan ubat tidak akan berguna.

Penerangan dan sifat ubat

Ubat ini telah lama terluka dari farmakologi dan sangat diminati kerana fakta bahawa ia adalah bahan paling selamat dari semua bahan dengan kesan yang serupa pada tubuh. Dan tentu saja, harganya berpatutan untuk semua kategori warganegara. Sifat-sifat yang terdapat pada tubuh termasuk:

  • bahan tersebut secara praktikalnya tidak memberi kesan pada COX yang dihasilkan di organ dan tisu badan;
  • kesan pada membran mukus perut adalah minimum;
  • ubat tersebut tidak melanggar metabolisme garam air yang berlaku di dalam badan;
  • komposisi bahan tersebut dipengaruhi oleh COX yang dihasilkan oleh otak dan dengan itu bertindak sebagai ubat penenang anestetik dan demam;
  • tidak mempengaruhi keradangan.

Ia diserap dengan baik melalui saluran gastrointestinal dan, oleh itu, keutamaan lebih diberikan kepada ubat yang diberikan untuk pemberian oral..

Video berguna mengenai cara memberi parasetamol dan ibuprofen kepada anak anda dengan betul

Senarai sumber:

  • Osipova N.A., Abuzarova G.R., Petrova V.V. Prinsip penggunaan klinikal agen analgesik narkotik dan bukan narkotik dalam kesakitan akut dan kronik. Kaedah. arahan Kementerian Kesihatan dan Pembangunan Sosial Persekutuan Rusia. - M., 2005.-- S. 79.
  • Ubat anti-radang nonsteroid. (Artikel Ed.) // Wedge. farmakol. dan farmakoter., 1994, 3, 6-7.
  • Fisenko V.P. Paracetamol: masalah keberkesanan dan keselamatan // Jawatankuasa Farmakologi Vedomosti. - 1998. - No. 4. - S. 3-4.

Ulasan

Sudah tentu, selalu menarik untuk mendengar ulasan ibu-ibu yang menggunakan ubat ini dalam praktiknya..

“Anak saya berusia 3 bulan ketika suhu pertama meningkat - 39.5 ° C. Ini berlaku selepas vaksinasi. Walaupun pakar pediatrik memberi amaran tentang kemungkinan reaksi, saya panik. Saya memanggil kakak saya, dia segera tiba dan membawa penggantungan Paracetamol. Dengan menggunakan sudu pengukur, saya dengan mudah mengukur jumlah yang tepat dan memberi ubat kepada anak itu. Panas mula reda selepas 10-15 minit. Kami membuang ambulans, walaupun saya sudah hampir memanggilnya. ".

"Seorang anak perempuan di tadika sering dijangkiti anak-anak lain, dan penyakit ini selalu disertai demam tinggi. Hampir sejak lahir, saya menyelamatkan bayi dari panas dengan penggantungan Paracetamol. Saya suka kesan cepat dan kos ubat yang rendah, dan anak perempuan saya cukup gembira dengan rasanya. ".

"Saya mempunyai tiga anak dari pelbagai peringkat umur. Suspensi Paracetamol sesuai untuk bayi berusia 4 bulan, dan anak perempuan berusia 5 tahun, dan anak lelaki berusia 10 tahun. Beberapa kali walaupun saya meminumnya. Segala-galanya ditulis dengan jelas dalam arahan, dan saya dengan mudah mengira dos untuk berat badan saya. Paling saya suka kesan cepat dan kekurangan kesan sampingan. ".

ciri-ciri

Sebelum memulakan terapi ubat, anda mesti membiasakan diri dengan penjelasan mengenai ubat tersebut. Terdapat beberapa panduan khusus yang harus anda perhatikan:

  1. Sekiranya anda memerlukan ubat jangka panjang, anda perlu sentiasa mengawasi petunjuk keadaan fungsional darah periferi.
  2. Komponen aktif ubat boleh berinteraksi dengan ubat-ubatan kumpulan terapi lain, oleh itu, doktor harus diberi amaran mengenai kemungkinan penggunaannya.
  3. Goncangkan sebelum menggunakan ubat..
  4. Ubat ini mengandungi gula, yang penting untuk dipertimbangkan ketika meminumnya dengan anak-anak dengan diabetes.

Sekiranya anda mempunyai keraguan atau pertanyaan mengenai penggunaan ubat tersebut, berjumpa dengan pakar perubatan..

Cara memberi ubat?

Setelah penyerapan ke dalam aliran darah, parasetamol diproses di hati, setelah itu dikeluarkan dari buah pinggang. Oleh itu, jika bayi mempunyai hati yang sakit, ginjal tidak berfungsi dengan baik atau metabolisme terganggu, maka kesan sampingan ubat akan menjadi lebih serius. Pada kanak-kanak yang normal, dos maksimum sehari (per kilogram berat badan bayi) adalah:

  • Sehingga 3 bulan - 10 mg / kg;
  • Dari 3 bulan - 60 mg (10-15 mg / kg pada satu masa);
  • Dari setahun - 120 mg sehari.

Biasanya, ibu bapa tidak perlu secara bebas mengira ubat "per kilogram berat badan." Sebagai peraturan, dalam arahan penyediaannya, dos diberikan dalam sudu teh atau sudu, ia dijual bersama dengan sirap. Sebilangan doktor percaya bahawa parasetamol tidak dibenarkan hanya untuk bayi hingga sebulan, tetapi kebanyakan pakar pediatrik menunjukkan bahawa kanak-kanak di bawah umur 3 bulan dibenarkan memberikannya hanya seperti yang diarahkan oleh doktor. Oleh itu, ibu-ibu bayi seperti itu semestinya harus berjumpa dengan doktor berapa banyak ubat yang harus diberikan kepada anak dalam bentuk yang anda tetapkan: dalam mililiter (sudu) sirap atau dalam jumlah supositoria.

Paracetamol diberikan kepada bayi setelah 4-6 jam, sebelum memberi makan, tetapi tidak lebih dari empat kali sehari dan tidak lebih dari tiga hari berturut-turut. Dalam kes yang teruk, doktor akan membenarkan anda menggunakannya selama lima hari sebagai ubat bius. Oleh kerana ini adalah ubat simtomatik, tidak seperti banyak ubat lain, tidak boleh diminum mengikut jadual "1 sudu sirap tiga kali sehari." Bayi mempunyai suhu - anda perlu minum ubat apabila sudah menurun - berhenti mengambil.

Sekiranya anak kecil, dos yang disyorkan boleh ditulis pada sehelai kertas dan membetulkannya di tempat yang kelihatan agar tidak mengelirukan. Bayi yang telah diberi ubat dengan peringatan boleh diberikan bukan sebelum makan, tetapi setelah makan, sehingga diserap secara beransur-ansur.

Paracetamol (120 mg / 5 ml)

Arahan manual

  • Orang Rusia
  • қазақша

Nama dagangan

Nama Bukan Hak Milik Antarabangsa

Bentuk dos

Penggantungan untuk pemberian oral 120 mg / 5 ml, 100 ml

Struktur

100 ml ubat mengandungi

bahan aktif - paracetamol 2.4 g,

eksipien: methylparohydroxybenzoate, sorbitol cair, gliserol, gusi xanthan, perasa strawberi, sukrosa, air yang disucikan hingga 100 ml

Penerangan

Suspensi homogen berwarna putih atau hampir putih dengan bau strawberi. Kristal dalam penggantungan

Kumpulan farmakoterapeutik

Analgesik, antipiretik, lain-lain. Parasetamol

Kod PBX N02BE01

Sifat farmakologi

Farmakokinetik

Penyerapan tinggi, masa untuk mencapai kepekatan maksimum (TCmax) ialah 0.5-2 jam; kepekatan maksimum (Cmax) - 5-20 μg / ml. Komunikasi dengan protein plasma - 15%. Menembusi penghalang darah-otak. Kepekatan parasetamol plasma yang berkesan secara terapi dicapai apabila diberikan pada dos 10-15 mg / kg.

Dimetabolisme di hati (90-95%): 80% mengalami reaksi konjugasi dengan

asid glukuronik dan sulfat untuk membentuk metabolit yang tidak aktif; 17% dihidroksilasi untuk membentuk 8 meta aktif

sakit yang berkonjugasi dengan glutathione untuk membentuk metabolit yang sudah tidak aktif. Dengan kekurangan glutathione, metabolit ini dapat menyekat sistem enzim hepatosit dan menyebabkan nekrosisnya. Isoenzim CYP2E1 juga terlibat dalam metabolisme ubat. Separuh hayat (T1 / 2) adalah 1-4 jam. Diekskresikan oleh buah pinggang dalam bentuk metabolit, terutamanya konjugat, hanya 3% tidak berubah.

Farmakodinamik

Paracetamol adalah analgesik bukan narkotik yang menyekat cyclooxygenase (COX) 1 dan COX 2 terutamanya di sistem saraf pusat, yang mempengaruhi pusat kesakitan dan termoregulasi. Dalam tisu yang meradang, peroksidase sel meneutralkan kesan parasetamol pada COX, yang menjelaskan ketiadaan kesan negatif yang hampir sepenuhnya terhadap metabolisme garam air (pengekalan natrium dan air) dan mukosa gastrointestinal.

Paracetamol mempunyai kesan antipiretik, analgesik.

Petunjuk untuk digunakan

-sebagai antipiretik untuk selesema, selesema, penyakit berjangkit pada masa kanak-kanak (cacar air, rubella, batuk rejan, demam merah dan gondok)

-sebagai ubat bius untuk gigi, sakit gigi, sakit telinga dengan otitis media, sakit tekak

Dos dan pentadbiran

Di dalam, sebelum makan dalam bentuk yang tidak dicairkan, basuh dengan air, 3-4 kali sehari dengan selang 4-6 jam. Sebelum digunakan, kandungan botol harus digoncang dengan baik.

Untuk kemudahan dan ketepatan dos, kami mengesyorkan menggunakan sudu dua sisi: sudu besar mengandungi 5 ml (120 mg paracetamol), satu kecil - 2,5 ml (60 mg paracetamol).

Dos ubat bergantung pada usia dan berat badan anak.

Satu dos ubat adalah 10-15 mg / kg berat badan. Dos harian maksimum tidak melebihi 60 mg / kg berat badan kanak-kanak.

Bergantung pada usia, ubat ini ditetapkan dalam dos tunggal berikut:

dalam 2-3 bulan - kira-kira 2 ml penggantungan hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor (kira-kira 50 mg paracetamol),

dari 3 bulan hingga 1 tahun - 2.5-5 ml penggantungan (1/2 - 1 sudu kecil) (60-120 mg paracetamol),

dari 1 tahun hingga 6 tahun - 5-10 ml penggantungan (1-2 sudu teh) (120-240 mg paracetamol),

dari 6 hingga 14 tahun - 10-20 ml penggantungan (2 - 4 sudu kecil) (240-480 mg paracetamol).

Tempoh maksimum rawatan tanpa berunding dengan doktor tidak lebih dari 3 hari sebagai antipiretik dan tidak lebih dari 5 hari sebagai anestetik.

Rawatan ubat berterusan setelah berunding dengan doktor.

Kesan sampingan

- loya, muntah, sakit perut

- tindak balas alahan dalam bentuk ruam kulit, gatal-gatal, urtikaria, edema Quincke

- anemia hemolitik, anemia aplastik, methemoglobinemia, pancy-

- kesan hepatoksik dan nefrotoksik

Kontraindikasi

- hipersensitiviti terhadap parasetamol atau komponen ubat lain

- gangguan fungsi hati dan buah pinggang yang teruk

- trombositopenia, leukopenia, agranulositosis

- kekurangan genetik glukosa-6-fosfat dehidrogenase

- tempoh neonatal (sehingga 2 bulan)

- jangan gunakan ubat serentak dengan antikonvulsan

Interaksi dadah

Semasa menggunakan parasetamol bersama dengan barbiturat, diphenin, anticonvulsants, rifampicin, butadione, peningkatan risiko kesan hepatotoksik adalah mungkin.

Dengan pemberian serentak dengan chloramphenicol (chloramphenicol), peningkatan ketoksikan yang terakhir adalah mungkin.

Kesan antikoagulan warfarin dan turunan kumarin lain dapat ditingkatkan dengan penggunaan paracetamol secara berkepanjangan, yang meningkatkan risiko pendarahan.

arahan khas

Dengan berhati-hati: gangguan fungsi hati dan ginjal, hiperbilirubinemia jinak (termasuk sindrom Gilbert), hepatitis virus, diabetes mellitus.

Penggunaan pada kanak-kanak berumur 2 bulan hingga 3 bulan hanya mungkin seperti yang ditetapkan oleh pakar pediatrik sebagai antipiretik.

Penggunaan paracetamol secara serentak dengan ubat-ubatan yang mengandungi parasetamol lain harus dielakkan, kerana ini boleh menyebabkan overdosis paracetamol.

Dengan sindrom demam yang berterusan dengan penggunaan paracetamol selama lebih dari 3 hari dan kesakitan selama lebih dari 5 hari, diperlukan perundingan doktor. Semasa mengambil ubat, ujian makmal diputarbelitkan dalam penentuan kuantitatif glukosa dan asid urik dalam plasma.

Semasa mengambil ubat selama lebih dari 7 hari, perlu mengawal gambaran darah periferal dan keadaan hati yang berfungsi.

Suspensi mengandung sukrosa 0,04 XU dalam 1 ml, yang harus dipertimbangkan ketika merawat pesakit diabetes.

Berlebihan

Gejala: selama 24 jam pertama selepas pentadbiran - kulit pucat, mual, muntah, anoreksia, sakit perut; gangguan metabolisme glukosa, asidosis metabolik. Gejala disfungsi hati mungkin muncul 12-48 jam selepas overdosis. Dalam dos berlebihan - hepatik tidak

kecukupan dengan ensefalopati progresif, koma, kematian; kegagalan buah pinggang akut dengan nekrosis tubular (termasuk jika tidak ada kerosakan hati yang teruk); aritmia, pankreatitis.

Rawatan: lavage gastrik selewat-lewatnya 4 jam selepas keracunan, pengambilan adsorben (arang aktif). Pengenalan penderma dan prekursor kumpulan SH untuk sintesis glutathione - methionine 8-9 jam selepas overdosis dan asetilcysteine ​​- 12 jam kemudian. Keperluan untuk langkah-langkah terapi tambahan (pemberian methionine lebih lanjut, asetilcysteine ​​intravena) ditentukan bergantung pada kepekatan parasetamol dalam darah, dan juga dari masa berlalu selepas pentadbirannya.

Bentuk pelepasan dan pembungkusan

100 ml setiap botol kaca gelap dengan leher skru, ditutup dengan penutup aluminium dengan benang yang digulung dan kawalan bukaan pertama.

Setiap botol dengan arahan penggunaan perubatan di negeri ini dan bahasa Rusia dan sudu dos farmasi diletakkan dalam bungkusan kadbod.

Keadaan simpanan

Simpan di tempat yang gelap pada suhu tidak melebihi 25 ° C

Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak!

Jangka hayat

Setelah membuka botol, gunakan dalam masa 1 bulan

Jangan gunakan selepas tarikh luput

Syarat Percutian di Farmasi

Pengilang

Rusia, 640008, Kurgan, Constitution Avenue, 7.

tel / faks (3522) 48-16-89

Pemegang Perakuan Pendaftaran

Sintesis OJSC, Rusia

Alamat organisasi yang menerima tuntutan daripada pengguna mengenai kualiti produk di Republik Kazakhstan

STOFARM LLP, 000100, Republik Kazakhstan,

Wilayah Kostanay, Kostanay, st. Ural, 14

Sirap Paracetamol kanak-kanak: arahan penggunaan

Struktur

Artikel selebihnya akan membincangkan Paracetamol Syrup. Dari petunjuk diketahui bahawa ia mempunyai konsistensi likat, warna abu-abu atau kuning dan rasa strawberi.

Bahan aktifnya adalah parasetamol, selalunya kepekatannya dalam 5 mililiter sirap adalah 120 miligram. Di samping itu, komposisi ubat termasuk bahan tambahan, yang merangkumi:

  1. Asid sitrik.
  2. Propilena glikol.
  3. Garam natrium asid benzoat.
  4. Natrium sitrat.
  5. Sorbitol.
  6. Perisa.
  7. Gula.

Jadi ia ditulis dalam arahan. Sirap Kanak-kanak "Paracetamol" dos 125 mg yang sebelumnya dihasilkan oleh LLC "Roslex Farm".

Sirap untuk kanak-kanak tergolong dalam kumpulan analgesik (ubat penahan sakit) dan antipiretik (ubat yang menurunkan suhu badan). Ia juga mempunyai kesan anti-radang ringan. Lakonan utama adalah parasetamol. Dalam 5 ml cecair likat jernih, dos komponen aktif ialah 120 mg. Bahan tambahan yang membentuk sirap:

  • gliserol;
  • etanol;
  • perasa;
  • air yang disucikan;
  • propilena glikol;
  • sorbitol;
  • metil parahydroxybenzoate;
  • propyl parahydroxybenzoate.

Strawberry Syrup mempunyai rasa dan bau yang menyenangkan, Paracetamol dengan rasa raspberry juga dihasilkan..

Sifat farmakologi

Ubat ini menormalkan suhu badan semasa demam, dan juga membantu menghilangkan rasa sakit.

Ubat ini dikeluarkan dari badan, biasanya dengan air kencing. Separuh hayat ubat berbeza dari satu hingga tiga jam. Dari umur berapa sirap parasetamol boleh diberikan kepada anak-anak?

Dari arahan penggunaan, diketahui bahawa ubat tersebut dibenarkan untuk diberikan kepada kanak-kanak yang berumur tiga bulan. Selepas pemberian Paracetamol secara oral, komponen aktif diserap dengan serta-merta ke dalam aliran darah umum.

Ubat ini merata ke seluruh tisu, memasuki struktur otak, menghilangkan rasa sakit. Berapa lamakah Paracetamol Syrup berfungsi? Ubat ini mula menghilangkan gejala yang tidak menyenangkan 15 minit selepas penggunaannya. Tempoh kesan bergantung pada ciri-ciri individu badan..

Petunjuk

Penggunaan Paracetamol untuk tujuan perubatan adalah luas. Ubat diresepkan untuk sakit kepala dengan intensiti apa pun. Ahli terapi dan pakar pediatrik mengesyorkan agar anda selalu menggunakan sirap kanak-kanak di kabinet ubat rumah Paracetamol anda. Ia berkesan dalam meningkatkan suhu yang disebabkan oleh selesema, penyakit pernafasan..

Oleh kerana sirap adalah analgesik, ia membantu menghilangkan rasa sakit:

  • berotot
  • dengan mampatan akar tulang belakang;
  • dengan gigi;
  • sekiranya organ dalaman rosak;
  • sekiranya berlaku kerosakan pada kulit;
  • trauma;
  • perut.

Paracetamol diambil untuk penyusuan dan kehamilan, myalgia dan neuralgia.

Sebelum menggunakan ubat, baca dengan teliti arahannya agar tidak ada hasil yang buruk, yang akan anda sesali lebih dari sekali. Kontraindikasi terhadap penggunaan Paracetamol:

  • hipersensitiviti terhadap komponen ubat;
  • penyakit darah;
  • kegagalan hati dan buah pinggang.

Paracetamol juga dilarang digunakan bersama dengan karbon aktif, ubat lain yang mengandungi bahan aktif yang sama. Produk berikut tidak boleh digunakan dengan sirap:

  • Diazepam;
  • Isoniazid;
  • Phenothoin;
  • Primidon;
  • Carbamazepine;
  • Phenobarbital;
  • Colestyramine;
  • Metelopramide;
  • Lamotrigine;
  • Probenecid;
  • Etinil estradiol.

Berlebihan

Kes overdosis jarang berlaku. Penampilannya mungkin berlaku jika norma harian ubat terlampaui. Mengambil lebih dari 10 g bahan aktif akan menyebabkan keracunan, yang melalui 4 peringkat. Overdosis Paracetamol boleh membawa maut sekiranya anda tidak mula bertindak tepat pada waktunya. Perkara utama adalah dengan segera memberikan pertolongan cemas dan menghubungi ambulans. Gejala berlebihan:

  • berpeluh berat;
  • loya;
  • sakit di tulang rusuk di sebelah kanan;
  • kurang selera makan;
  • menurunkan tekanan darah dan suhu.

Pada peringkat ketiga, tanda-tanda lebih jelas. Pesakit mengalami sawan, ginjal dan hati rosak, dan muntah teruk terbuka. Ia boleh menyebabkan nekrosis hati, penurunan gula dalam darah, distrofi miokard..

Sekiranya seorang kanak-kanak meminum sejumlah besar ubat secara tidak sengaja, segera isi perutnya dengan sejumlah besar air, berikan arang aktif berdasarkan dos 1 tablet per 10 kg berat dan hubungi ambulans.

Kesan sampingan selepas penggunaan ubat jarang berlaku. Pada asasnya, kejadiannya mungkin berlaku sekiranya pesakit mengambil ubat lebih dari 5 hari. Mereka boleh dinyatakan dalam perkara berikut:

  • kulit gatal;
  • pembengkakan tisu subkutan, kulit dan membran mukus;
  • proses keradangan akut pada kulit;
  • sakit di bahagian perut;
  • peningkatan aktiviti enzim hati;
  • Sindrom Lyell;
  • hipoglikemia;
  • kolik buah pinggang;
  • trombositopenia;
  • pening;
  • memperlahankan tindak balas.

Kos perubatan

Harga Paracetamol bergantung pada bentuk pelepasan (100 dan 50 ml), pengeluar, dan farmasi penjualan. Sebagai contoh, Borshchagovsky HFZ menghasilkan ubat dalam jumlah 50 ml dengan kos 32.90 rubel, dan 100 ml berharga 123.7 rubel.

Paracetamol mempunyai banyak analog. Sekiranya ubat tidak sesuai dengan sebab tertentu, anda boleh menggantinya dengan Efferalgan, Paramol, Febridol, Celifen, Metamol, Biocetamol, Acetophen, Apanol, Pirinazin, Deminofen.

Lilin Paracetamol untuk kanak-kanak - arahan penggunaan

Antibiotik Amoxicillin - arahan lengkap untuk digunakan untuk kanak-kanak

Dari arahan penggunaan sirap, diketahui bahawa ubat tersebut disyorkan untuk diambil dengan adanya keadaan dan penyakit berikut:

  1. Jangkitan virus pernafasan akut (penyakit pernafasan yang disebabkan oleh virus yang memasuki badan).
  2. Influenza (penyakit virus yang boleh merosakkan saluran udara, dan juga disertai dengan keracunan yang teruk dan boleh menyebabkan komplikasi serius dan kematian, terutama pada pesakit tua dan anak-anak).
  3. Parainfluenza (lesi berjangkit yang merosakkan selaput lendir saluran pernafasan atas).
  4. Reaksi pasca vaksinasi (keadaan yang kadang-kadang berkembang setelah vaksinasi mempunyai jangka pendek dan biasanya tidak menyebabkan bahaya kepada kesihatan).
  5. Kesakitan ringan hingga sederhana.

Menurut arahan penggunaan, sirap Paracetamol mempunyai larangan masuk tertentu, misalnya:

  1. Umur kanak-kanak sehingga satu bulan.
  2. Peningkatan kepekaan terhadap komponen aktif atau bahan tambahan ubat, mengikut arahan.

Menurut arahan, sirap bayi Paracetamol mesti digunakan dengan sangat berhati-hati dalam keadaan berikut:

  1. Penyakit buah pinggang dan hati.
  2. Hiperbilirubinemia jinak (pelanggaran di mana lebihan tahap bilirubin tanpa gangguan fungsi dicatat dalam darah seseorang).
  3. Sindrom Gilbert (hepatosis, yang dicirikan oleh peningkatan kepekatan bilirubin dalam darah).
  4. Hepatitis virus (penyakit hati berjangkit yang berlaku dalam pelbagai pilihan klinikal).
  5. Penyakit darah (penyakit yang mengakibatkan perubahan patologi dalam darah).

Sebelum memulakan terapi, pastikan bahawa tidak ada sekatan..

Skim pemakaian dan rejimen dos

Bagaimana cara memberi sirap paracetamol? Ubat ini bertujuan untuk kegunaan dalaman. Beri sesuai dengan berat badan atau usia anak. Carta permohonan mungkin berbeza. Ia bergantung pada alasan doktor menetapkan Paracetamol kepada kanak-kanak atau orang dewasa..

Jadual

Arahan penggunaan ubat untuk anak-anak sesuai dengan berat badan dengan peningkatan suhu semasa penyakit virus atau menular.

Berat badan dalam kgDos tunggal dalam mlJumlah bahan aktif dalam mgBilangan jamuan
4-82.5–560-1202-3
8-125-7.5120-1803-4
12–167.5-10180–240
16–2010-12.5240-3004–5
20-2412.5-15300-360
24–3215–20360-480

Selang antara dos Paracetamol sekurang-kurangnya 4 jam. Sekiranya kanak-kanak berumur kurang dari 2 bulan, maka setelah penggunaan kedua ubat ini, perlu berjumpa doktor mengenai penggunaan Paracetamol lebih lanjut, jika tidak membantu. Kursus rawatan dengan ubat adalah tiga hari, dengan rasa sakit - 5 hari.

Bagaimana memberi anak sekiranya suhu meningkat selepas vaksinasi? Dengan hipertermia dalam reaksi pasca vaksinasi, Paracetamol diambil hanya apabila perlu. Berapa banyak untuk diberikan? Mungkin sekali penggunaan ubat sesuai dengan berat badan anak. Sekiranya anda kehilangan penutup pengukur atau jarum suntik, gunakan satu sudu teh. Ia mengandungi 5 ml cecair.

Bagaimana cara mengambil ubat? Ubat ini diminum 2 jam selepas makan, minum banyak cecair. Bayi boleh dicairkan dalam susu atau air.

Sirap Bayi Paracetamol untuk ibu menyusu boleh diambil setelah berunding dengan ahli terapi. Bahan aktif masuk ke dalam susu ibu, tetapi dalam kuantiti yang sedikit, sehingga ubat tersebut dapat diminum bersama HB. Sudah tentu, lebih baik bagi wanita hamil untuk tidak mengambil ubat sama sekali untuk mengelakkan komplikasi.

Dos ubat untuk wanita hamil dan ibu menyusu: ambil sirap dari suhu 3-4 kali sehari, sekali penggunaan tidak boleh melebihi 500 mg. Jumlah harian maksimum mungkin 1.5-2 g sirap.

Paracetamol dianggap paling berkesan dan selamat di antara semua ubat antipiretik dan analgesik yang dibenarkan untuk digunakan dalam tempoh kehamilan dan penyusuan..

Berapa lama ubat itu berfungsi? Ubat ini mula menghilangkan simptom 15 minit selepas penggunaannya. Seberapa cepat ubat berfungsi tidak boleh dikatakan. Biasanya, ia akan terungkap sepenuhnya setelah ditukarkan menjadi jisim cair oleh saluran gastrousus. Itulah sebabnya mengapa perlu minum sirap dengan banyak air untuk memulakan pengaktifannya. Pencapaian penuh hasil akan bermula dalam 30-60 minit..

Berapa dos yang boleh diberikan sirap parasetamol kepada anak-anak?

Ubat tersebut harus diminum 3-4 kali sehari, selang antara dos ubat adalah 6 jam.

Purata dos ubat adalah dari 10 hingga 15 miligram setiap 1 kilogram berat anak. Kandungan harian maksimum bahan aktif tidak boleh melebihi 60 mg setiap 1 kg berat badan.

Berapa dos yang boleh diberikan sirap paracetamol kepada kanak-kanak? Ubat ini disyorkan untuk diminum seperti berikut:

  1. 1 hingga 3 bulan - 50 miligram (2 mililiter).
  2. Dari 3 bulan hingga 1 tahun - dari 60 hingga 120 miligram (2.5-5 mililiter).
  3. Dari 1 tahun hingga 6 tahun - dari 120 hingga 240 mg (5-10 ml).
  4. Berumur dari 6 hingga 14 tahun berbeza dari 240 empat puluh hingga 480 miligram (10-20 mililiter).

Tempoh rawatan dengan ubat sebagai ubat antipiretik tidak boleh melebihi 3 hari, untuk mengurangkan keparahan kesakitan - 5 hari.

Sekiranya penggunaan ubat lebih lanjut diperlukan, berjumpa doktor. Berapa lamakah Paracetamol Syrup mula bertindak? Seperti yang dinyatakan sebelumnya, peningkatan berlaku dalam seperempat jam.

Dari arahan untuk sirap paracetamol untuk kanak-kanak, diketahui bahawa dengan kelebihan dos farmakologi purata, tindak balas berikut berlaku:

  • loya;
  • tersedak;
  • sakit perut.

Selanjutnya, penyakit hati akut dapat terjadi hingga kematian jaringannya, yang disertai dengan penurunan yang signifikan dalam aktiviti fungsinya.

Ubat berikut dianggap serupa dari segi komponen aktif dan kesan farmakologi untuk Paracetamol kanak-kanak:

Sebelum mengganti ubat asli dengan generik, berjumpa dengan profesional perubatan..

Reaksi buruk

Sebagai peraturan, sirap Paracetamol dapat diterima dengan baik. Kadang-kadang keadaan berikut mungkin berlaku:

  1. Ruam pada kulit.
  2. Gatal-gatal.
  3. Urtikaria (penyakit alahan, yang ditunjukkan oleh pembentukan lepuh pada kulit dan rongga mukus).
  4. Kejutan angioneurotic (penyakit berbahaya dan berbahaya yang boleh berakhir dalam keadaan koma apabila laring dan organ pernafasan terjejas).
  5. Thrombocytopenia (penyakit yang dicirikan oleh penurunan jumlah platelet di bawah standard, yang disertai dengan peningkatan pendarahan dan masalah dengan menghentikan pendarahan).
  6. Leukopenia (keadaan patologi di mana jumlah leukosit dalam plasma darah menjadi kurang daripada nilai rujukan yang lebih rendah).
  7. Methemoglobinemia (peningkatan jumlah hemoglobin yang mengandungi besi teroksidasi dalam sel darah merah).
  8. Agranulositosis (keadaan patologi di mana terdapat penurunan tahap leukosit (kurang dari 1 · 109 / l) disebabkan oleh granulosit (kurang dari 0,75 · 109 / l) dan monosit).
  9. Pancytopenia (keadaan patologi, ciri khasnya adalah penurunan komposisi semua komponen darah dalam aliran darah).
  10. Neutropenia (penyakit yang dicirikan oleh tahap neutrofil rendah dalam darah).
  11. Reaksi dyspeptik (pelanggaran proses pencernaan makanan dan keadaan patologi yang berkaitan).
  12. Kesan hepatotoksik (sifat bahan kimia menyebabkan gangguan struktur dan fungsi hati, semasa bertindak pada tubuh dengan cara yang tidak mekanikal).

Sekiranya salah satu tanda di atas muncul, penggunaan ubat mesti dihentikan dan berjumpa dengan pakar perubatan untuk mendapatkan nasihat.

Cara memberi sirap Paracetamol kepada kanak-kanak?

ciri-ciri

Sebelum memulakan terapi ubat, anda mesti membiasakan diri dengan penjelasan mengenai ubat tersebut. Terdapat beberapa panduan khusus yang harus anda perhatikan:

  1. Sekiranya anda memerlukan ubat jangka panjang, anda perlu sentiasa mengawasi petunjuk keadaan fungsional darah periferi.
  2. Komponen aktif ubat boleh berinteraksi dengan ubat-ubatan kumpulan terapi lain, oleh itu, doktor harus diberi amaran mengenai kemungkinan penggunaannya.
  3. Goncangkan sebelum menggunakan ubat..
  4. Ubat ini mengandungi gula, yang penting untuk dipertimbangkan ketika meminumnya dengan anak-anak dengan diabetes.

Sekiranya anda mempunyai keraguan atau pertanyaan mengenai penggunaan ubat tersebut, berjumpa dengan pakar perubatan..

Ulasan

Sebilangan besar tindak balas mengenai ubat itu positif. Sebagai peraturan, pesakit memperhatikan peningkatan keberkesanan dan keselamatannya bagi pesakit kecil. Menurut ibu bapa, sirap dengan cepat mengurangkan suhu, menghilangkan sakit gigi, dapat diterima dengan baik oleh bayi.

Walau bagaimanapun, terdapat juga tindak balas negatif di mana orang mengadu tentang komposisi ubat itu, kerana ia mengandungi bahan kimia tambahan yang boleh menyebabkan alergi. Secara amnya, toleransi terhadap ubat, berdasarkan tinjauan, adalah baik.

Berapa lama parasetamol untuk sirap kanak-kanak

Anda tidak dapat mengunjungi halaman semasa kerana:

  1. penanda buku / kegemaran yang telah tamat tempoh
  2. enjin carian yang telah tamat tempoh untuk laman web ini
  3. tiada alamat
  4. Anda tidak mempunyai kebenaran untuk mengakses halaman ini.
  5. Sumber yang diminta tidak dijumpai.
  6. Ralat berlaku semasa memproses permintaan anda.

Sila pergi ke salah satu halaman berikut:

Sekiranya masalah berlanjutan, hubungi pentadbir sistem laman web anda dan laporkan kesalahan yang dijelaskan di bawah...

Anda mempunyai ralat dalam sintaks SQL anda; periksa manual yang sesuai dengan versi pelayan MySQL anda untuk sintaks yang tepat untuk digunakan berhampiran "pada baris 3

Penerbitan Mengenai Asma