Ascoril - ubat yang mengandungi tiga bahan aktif (bromhexine, salbutamol, guaifenesin) mempunyai sifat mukolitik, ekspektoran dan bronkodilator.
Salbutamol melonggarkan otot licin bronkus, mencegah atau menghilangkan kekejangan mereka. Ini merangsang reseptor beta2-adrenergik bronkus dan saluran darah, yang membawa kepada pengembangan arteri koronari, bronkus, dan meningkatkan patensi bronkus. Meningkatkan kapasiti paru-paru (jumlah maksimum udara yang dihembuskan setelah nafas terdalam). Mengurangkan rintangan aliran udara kerana penyempitan diameter saluran udara. Komponen aktif dicirikan oleh daya serap yang sangat tinggi. Ketersediaan bio salbutamol adalah sekitar 50%. Makan sedikit mengurangkan kadar penyerapan, tetapi tidak mempengaruhi ketersediaan bio. Ia mudah menembusi penghalang plasenta antara ibu dan anak. Ini membenarkan kemustahilan mengambil Ascoril semasa kehamilan. Bromhexine hydrochloride mempunyai kesan ekspektoran, antitusif. Ia mencairkan dahak, meningkatkan isipadu dan membantu mempercepat pengosongan dari badan. Mengaktifkan silia epitel bersilia, memberikan pergerakan cecair arah. Semasa mengambil ubat, ramuan ini hampir sepenuhnya diserap (99%) di saluran gastrousus. Ia mudah menembusi penghalang plasenta. Guaifenesin mengurangkan kelikatan dahak, meningkatkan isipadu dan mengaktifkan radas silia bronkus, yang bertanggungjawab untuk mengeluarkan dahak. Diserap 30 minit selepas pengingesan. Menthol mempunyai sedikit kesan santai pada bronkus, membantu menenangkan batuk, merangsang rembesan kelenjar bronkial, mempunyai kesan antiseptik..

Petunjuk untuk digunakan:
Ascoril digunakan untuk rawatan sendi dengan ubat lain penyakit broncho-pulmonari akut dan kronik dengan sputum sukar dipisahkan: asma bronkial; tracheobronchitis (keradangan akut pada tisu trakea dan bronkus); bronkitis obstruktif (sekatan aliran udara di saluran udara); radang paru-paru (keradangan tisu paru-paru) tanpa menentukan patogen; emfisema (peningkatan kandungan udara dalam tisu paru-paru); batuk rejan (jangkitan akut dengan batuk spasmodik); pneumoconiosis (penyakit paru-paru pekerjaan kerana penyedutan debu industri); tuberkulosis paru, disahkan oleh analisis histologi; tuberkulosis paru, tidak disahkan oleh analisis histologi atau bakteriologi; bronkitis akut atau kronik; fibrosis sista (kegagalan pernafasan teruk).

Kaedah aplikasi:
Orang dewasa Ascoril mengambil - 1 tablet 3 kali sehari, kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun - 0,5 tablet 2-3 kali sehari.

Bagi kanak-kanak di bawah umur 6 tahun, tablet tidak diresepkan kerana risiko membesar-besarkan dos. Dosis sirap: Dewasa - 10 ml, kanak-kanak di bawah 6 tahun - 5 ml, 6-12 tahun - 5-10 ml. Banyaknya kemasukan - 3 kali sehari. Lebih baik minum pil dan sirap semasa perut penuh, kira-kira 30-60 minit selepas makan. Tidak digalakkan minum Ascoril dengan minuman beralkali (campuran susu dengan soda, air mineral dengan kandungan bikarbonat yang tinggi). Ini mengurangkan keberkesanan kesan terapi. Ascoril untuk kanak-kanak. Ia digunakan secara aktif dalam latihan kanak-kanak, tetapi mengikut spesifikasi tertentu. Perjalanan penyakit berjangkit dan radang pada kanak-kanak berjalan berbeza. Kehadiran sejumlah besar dahak cair tidak termasuk penggunaan Ascoril, jika tidak, saluran udara anak akan menjadi penuh dengan dahak, yang memburukkan keadaannya. Sebaliknya, batuk kering dengan dahak tebal likat memerlukan campur tangan Ascoril. Sputum akan menjadi lebih cair dan mudah dikeluarkan dari badan anak. Ini mempercepat pemulihan. Kes ini dipanggil peralihan batuk yang tidak produktif menjadi produktif. Mengambil tablet pada kanak-kanak di bawah umur 6 tahun dikecualikan kerana kemungkinan berlebihan. Kursus standard untuk mengambil sirap pada kanak-kanak adalah 5-7 hari. - sehingga satu tahun Bagi kanak-kanak di bawah umur 1 tahun, ubat Ascoril tidak diresepkan.

Kesan sampingan:
Kadang-kadang dapat diperhatikan: perubahan dalam sistem saraf pusat: gegaran (gegaran anggota badan atau batang); gangguan tidur; kekejangan sakit kepala; kerengsaan saraf (jarang); mengantuk. Perubahan sistem pencernaan: dispepsia (kesukaran pencernaan, mual); pemburukan ulser peptik; perubahan dalam analisis biokimia darah; cirit-birit (cirit-birit). Dari sistem kardiovaskular: penurunan tekanan darah yang tajam; kardiopalmus. Reaksi alergi kerana kepekaan terhadap bahan aktif: ruam kulit, gatal-gatal. Pewarnaan air kencing sering berwarna merah jambu. Jangan risau tentang perkara ini. Reaksi individu yang sangat jarang berlaku: bronkospasme paradoks. Dalam kes ini, seseorang dapat membezakan antara mengi kering kering. Sputum sukar untuk dijauhkan. Sayap hidung juga ditarik kembali. Muka pucat.

Kontraindikasi:
Kontraindikasi penggunaan ubat Ascoril adalah: hipersensitiviti terhadap bahan aktif atau tambahan ubat, penyakit sistem kardiovaskular: aritmia jantung; miokarditis (kerosakan pada otot jantung kerana keradangan); stenosis aorta (penyempitan pembukaan aorta jantung); hipertensi arteri.
Patologi endokrin: hipertiroidisme (peningkatan fungsi tiroid); diabetes mellitus dekompensasi (diabetes yang tidak dapat dirawat).
Penyakit mata: glaukoma (peningkatan tekanan intraokular).
Penyakit gastrousus: ulser peptik pada peringkat akut; pendarahan gastrik.
Kegagalan ginjal atau hati. Kehamilan dan tempoh penyusuan
Perhatian diberikan kepada pesakit diabetes mellitus, dan dalam tempoh pengampunan ulser peptik perut dan duodenum (melemahkan atau hilangnya gejala penyakit).

Kehamilan:
Semasa kehamilan, ubat Ascoril dikontraindikasikan, kecuali jika potensi manfaatnya untuk wanita hamil lebih besar, komplikasi yang diharapkan pada janin.

Interaksi dengan ubat lain:
Bermakna dari satu kumpulan dengan salbutamol (Clenbuterol, Ventolin, Serevent, Berotek, Berodual, Partusisten) meningkatkan kesannya, yang meningkatkan kemungkinan kesan sampingan. Theophylline (bronkodilator) mempunyai kesan yang sama..
Diuretik (Veroshpiron, Diacarb, Furosemide, Lasix) dan glukokortikosteroid (Diprospan, Nazonex, Flixonase, Kenalog, Prednisolone, Solu-medrol) meningkatkan keupayaan salbutamol untuk menurunkan kepekatan kalium dalam darah.
Ascoril tidak digalakkan untuk pesakit yang mengambil inhibitor monoamine oxidase (Iproniazide, Nialamide, Moclobemide, Pirlindole, dll.).
Pemberian Ascoril secara serentak dengan sediaan yang mengandungi codeine dan penekan batuk lain menyukarkan pemisahan dahak cair. Oleh itu, semasa mengambil ubat, baca arahan untuk ubat yang sudah anda ambil.
Pemberian ubat serentak Ascoril dengan penyekat beta-adrenergik bukan selektif (Propranolol, Anaprilin, Korgard, Trazikor, Sotaleks) tidak digalakkan. 6. Komponen ubat Bromhexine mendorong penembusan antibiotik (Cefazolin, Macropen, dll.) Ke dalam tisu paru-paru.

Berlebihan
Mengambil dos yang besar melebihi purata harian yang dibenarkan, dan penggunaan ubat Ascoril yang berpanjangan dapat memprovokasi overdosisnya di dalam badan. Dalam kes ini, disarankan untuk segera berhenti mengambil dan melakukan rawatan yang bertujuan untuk menghilangkan gejala.

Keadaan simpanan:
Simpan Ascoril di tempat yang dapat dilindungi dari sinar matahari langsung pada suhu bilik (17-27 darjah Celsius).

Borang pelepasan:
Ascoril boleh didapati dalam tablet 10 dan 20 tablet setiap pek; dalam bentuk sirap dalam botol 100 dan 200 ml.

Struktur:
1 tablet Ascoril mengandungi: salbutamol - 2 mg, bromhexine - 8 mg, guaifenesin - 100 mg.
Dalam 10 ml sirap Ascoril Exectorant mengandungi: salbutamol - 2 mg, bromhexine - 4 mg, guaifenesin - 100 mg, menthol - 1 mg.

Ascoril (sirap): petunjuk penggunaan, analog dan ulasan, harga di farmasi Rusia

Sirap Ascoril adalah ubat gabungan dengan kesan ekspektoran, bronkodilator, mukolitik.

Bahan aktif: bromhexine, guaifenesin dan salbutamol.

Salbutamol - bronkodilator, merangsang reseptor β2-adrenergik bronkus, saluran darah dan myometrium. Mencegah atau menghilangkan bronkospasme, mengurangkan daya tahan saluran udara, meningkatkan kapasiti paru-paru. Ia menyebabkan pengembangan arteri koronari, tidak mengurangkan tekanan darah.

Bromhexine adalah agen mukolitik, ia mempunyai kesan ekspektoran dan antitusif. Meningkatkan komponen serous rembesan bronkus; mengaktifkan silia epitel bersilia, mengurangkan kelikatan dahak, meningkatkan isipadu dan meningkatkan pembuangan.

Guaifenesin - agen mucolytic, mengurangkan ketegangan permukaan struktur radas bronkopulmonari; ia merangsang sel-sel sekresi mukosa bronkial yang menghasilkan polisakarida neutral, depolimerisasi mukopolisakarida asid, mengurangkan kelikatan dahak, mengaktifkan radas ciliary bronkus, memudahkan penyingkiran dahak dan memudahkan peralihan batuk tidak produktif menjadi produktif.

Ascoril boleh didapati dalam bentuk sirap dan tablet..

Petunjuk untuk digunakan

Apa yang membantu Ascoril Expectorant? Menurut arahan, sirap diresepkan sebagai sebahagian terapi kombinasi penyakit bronkopulmonari akut dan kronik, disertai dengan pembentukan rembesan likat yang sukar dipisahkan:

  • asma bronkial;
  • tracheobronchitis;
  • bronkitis obstruktif;
  • pneumonia;
  • emfisema;
  • batuk rejan;
  • pneumoconiosis;
  • batuk kering paru.

Arahan penggunaan Ascoril, dos sirap

Sirap diambil secara lisan selepas makan, dibenarkan meminumnya dengan cecair. Goncang sebelum digunakan.

Dos standard sirap Ascoril untuk kanak-kanak dan orang dewasa, mengikut arahan penggunaan:

  • orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun - 10 ml (2 sudu teh);
  • dari 6 hingga 12 tahun - 5-10 ml (1-2 sudu teh);
  • kanak-kanak di bawah 6 tahun - 5 ml (1 sudu teh).

Sekiranya perlu, doktor boleh meningkatkan dos ubat, jangan lakukan ini sendiri.

Sirap Ascoril tidak diresepkan serentak dengan ubat-ubatan yang mengandung codeine dan agen antidussive lain, kerana ini menyukarkan pembuangan dahak cair.

Tidak disyorkan untuk minum minuman beralkali pada masa yang sama dengan sirap.

Kesan sampingan

Arahan tersebut memberi amaran mengenai kemungkinan timbulnya kesan sampingan berikut semasa menetapkan sirap Ascoril:

  • Reaksi alergi: ruam, urtikaria, bronkospasme.
  • Dari sistem saraf: sakit kepala, pening, peningkatan kerengsaan saraf, gangguan tidur, mengantuk, gegaran, kekejangan.
  • Dari sistem pencernaan: mual, muntah, cirit-birit, pemburukan ulser peptik perut dan duodenum, peningkatan aktiviti transaminase "hati".
  • Dari CCC: takikardia, penurunan tekanan darah, runtuh.
  • Dari sistem kencing: pewarnaan air kencing dalam warna merah jambu (kerana kandungan guaifenesin).

Risiko menghidap kesan yang tidak diingini meningkat dengan kombinasi ubat dengan theophylline, agonis beta2-adrenergik lain, kerana mereka meningkatkan aktiviti salbutamol.

Kontraindikasi

Ia dikontraindikasikan untuk menetapkan Ascoril Expectorant dalam kes berikut:

  • hipersensitiviti terhadap komponen ubat;
  • kehamilan dan penyusuan;
  • takikaritmia;
  • miokarditis;
  • kecacatan jantung;
  • diabetes mellitus dekompensasi;
  • tirotoksikosis;
  • glaukoma;
  • kegagalan hati atau buah pinggang;
  • ulser peptik perut dan duodenum pada peringkat akut;
  • pendarahan gastrik;
  • hipertensi arteri.

Ia diresepkan dengan berhati-hati pada pesakit diabetes mellitus, ulser gastrik dan ulser duodenum dalam keadaan remisi..

Ia tidak digalakkan digunakan serentak dengan perencat monoamine oksidase, propranolol dan penyekat beta-adrenergik bukan selektif yang lain.

Berlebihan

Gejala overdosis - peningkatan manifestasi kesan sampingan.

Terapi simptomatik.

Analog Ascoril, harga di farmasi

Sekiranya perlu, anda boleh menggantikan sirap Ascoril dengan analog untuk bahan aktif - ini adalah ubat-ubatan:

Ubat serupa:

Semasa memilih analog, penting untuk memahami bahawa arahan untuk penggunaan sirap Ascoril, harga dan ulasan, tidak berlaku untuk ubat dengan kesan yang serupa. Penting untuk mendapatkan nasihat doktor dan tidak membuat penggantian ubat.

Harga di farmasi Rusia: Sirap batuk Ascoril 100ml - dari 261 hingga 296 rubel, menurut 598 farmasi.

Simpan di tempat yang dilindungi dari kelembapan dan cahaya pada suhu hingga 25 ° C. Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak. Hayat rak - 2 tahun..

Ascoril (tablet, sirap) - arahan penggunaan, analog, ulasan, harga

Laman web ini memberikan maklumat rujukan untuk tujuan maklumat sahaja. Diagnosis dan rawatan penyakit harus dilakukan di bawah pengawasan pakar. Semua ubat mempunyai kontraindikasi. Perundingan pakar diperlukan!

Komposisi dan bentuk pelepasan

Bentuk pelepasan Ascoril:
1. Tablet rata berwarna putih bulat, dengan takik untuk pemisahan yang mudah.
Pek 10 atau 20 tablet.
Bahan Aktif: Salbutamol, Bromhexine Hydrochloride, Guaifenesin.
Eksipien: mikrodosis kalsium hidrogen fosfat, pati jagung, metil paraben, propil paraben, talc yang disucikan, silikon dioksida, magnesium stearat.

2. Sirap berwarna telus, berwarna oren dengan bau dan rasa yang menyenangkan. Isipadu - 100 ml.
Bahan Aktif: Salbutamol, Bromhexine Hydrochloride, Guaifenesin, Menthol
Eksipien: mikrodosis sukrosa, sorbitol, gliserol, propilena glikol, natrium benzoat, asid sitrik, asid sorbik, pewarna kuning pewarna, mentol, rasa blackcurrant, rasa nanas dan air yang disucikan.

kesan farmakologi

Kesan farmakologi ubat berdasarkan gabungan bahan aktif yang optimum, meningkatkan kesan terapeutik masing-masing..

Salbutamol melonggarkan otot licin bronkus, mencegah atau menghilangkan kekejangan mereka. Ini merangsang reseptor beta2-adrenergik bronkus dan saluran darah, yang membawa kepada pengembangan arteri koronari, bronkus, dan meningkatkan patensi bronkus. Meningkatkan kapasiti paru-paru (jumlah maksimum udara yang dihembuskan setelah nafas terdalam). Mengurangkan rintangan aliran udara kerana penyempitan diameter saluran udara.

Komponen aktif dicirikan oleh daya serap yang sangat tinggi. Ketersediaan bio salbutamol adalah sekitar 50%. Makan sedikit mengurangkan kadar penyerapan, tetapi tidak mempengaruhi ketersediaan bio. Ia mudah menembusi penghalang plasenta antara ibu dan anak. Ini membenarkan kemustahilan mengambil Ascoril semasa kehamilan.

Bromhexine hydrochloride mempunyai kesan ekspektoran, antitusif. Ia mencairkan dahak, meningkatkan isipadu dan membantu mempercepat pengosongan dari badan. Mengaktifkan silia epitel bersilia, memberikan pergerakan cecair arah.

Semasa mengambil ubat, ramuan ini hampir sepenuhnya diserap (99%) di saluran gastrousus. Menembusi penghalang plasenta dengan mudah.

Guaifenesin mengurangkan kelikatan dahak, meningkatkan isipadu dan mengaktifkan radas ciliary bronkus, yang bertanggungjawab untuk penyingkiran dahak.

Diserap 30 minit selepas pengingesan.

Menthol mempunyai sedikit kesan santai pada bronkus, membantu menenangkan batuk, merangsang rembesan kelenjar bronkial, mempunyai kesan antiseptik..

Petunjuk untuk digunakan

Ascoril - arahan penggunaan

Dos tablet Ascoril yang disyorkan:
Dewasa - 1 tablet 3 kali sehari, kanak-kanak berumur lebih dari 6 tahun - 0,5 tablet 2-3 kali sehari. Bagi kanak-kanak di bawah umur 6 tahun, tablet tidak diresepkan kerana risiko membesar-besarkan dos.

Dos pengambilan sirap:
Dewasa - masing-masing 10 ml, kanak-kanak di bawah 6 tahun - masing-masing 5 ml, berumur 6-12 tahun - masing-masing 5-10 ml. Banyaknya kemasukan - 3 kali sehari.

Lebih baik minum pil dan sirap semasa perut penuh, kira-kira 30-60 minit selepas makan. Tidak digalakkan minum Ascoril dengan minuman beralkali (campuran susu dengan soda, air mineral dengan kandungan bikarbonat yang tinggi). Ini mengurangkan keberkesanan kesan penyembuhan..

Ascoril kepada kanak-kanak

Mengambil tablet pada kanak-kanak di bawah 6 tahun dikecualikan kerana kemungkinan berlebihan.
Kursus standard untuk mengambil sirap pada kanak-kanak adalah 5-7 hari.

- sehingga setahun
Bagi kanak-kanak di bawah umur 1 tahun, ubat Ascoril tidak ditetapkan.

Kontraindikasi

Hipersensitiviti terhadap aktif atau eksipien ubat.

Penyakit sistem kardiovaskular:

  • gangguan irama jantung;
  • miokarditis (kerosakan pada otot jantung kerana keradangan);
  • stenosis aorta (penyempitan pembukaan aorta jantung);
  • hipertensi arteri.

Patologi endokrin:
1. Hipertiroidisme (peningkatan fungsi tiroid).
2. diabetes mellitus yang tidak diberi pampasan (diabetes yang tidak dapat diubati).

Kehamilan dan tempoh penyusuan
Perhatian diberikan kepada pesakit diabetes mellitus, dan dalam tempoh pengampunan ulser peptik perut dan duodenum (melemahkan atau hilangnya gejala penyakit).

Interaksi Dadah dan Overdosis

Mengambil dos yang besar melebihi rata-rata harian yang dibenarkan, dan penggunaan ubat yang berpanjangan boleh menyebabkan overdosis dalam badan. Dalam kes ini, disarankan untuk segera berhenti mengambil dan melakukan rawatan yang bertujuan untuk menghilangkan gejala.

Kesan sampingan

Kadang-kadang dapat diperhatikan:
Perubahan sistem saraf pusat:

  • gegaran (anggota badan atau badan yang menggeletar);
  • gangguan tidur;
  • kekejangan
  • sakit kepala;
  • kerengsaan saraf (jarang);
  • mengantuk.

Perubahan dalam sistem pencernaan:
  • dispepsia (kesukaran pencernaan, loya);
  • pemburukan ulser peptik;
  • perubahan dalam analisis biokimia darah;
  • cirit-birit (cirit-birit).

Dari sistem kardiovaskular:
  • penurunan tekanan darah yang tajam;
  • kardiopalmus.

Reaksi alergi kerana kepekaan terhadap bahan aktif: ruam pada kulit, gatal-gatal.

Pewarnaan air kencing sering berwarna merah jambu. Jangan risau tentang perkara ini.

Reaksi individu yang sangat jarang berlaku: bronkospasme paradoks. Dalam kes ini, seseorang dapat membezakan antara mengi kering kering. Sputum sukar untuk dijauhkan. Sayap hidung juga ditarik kembali. Muka pucat.

arahan khas

Ascoril diresepkan dengan berhati-hati kepada pesakit dengan penyakit kardiovaskular yang teruk dan hipertensi arteri - reaksi dalam bentuk keruntuhan adalah mungkin (penurunan tekanan darah yang tajam).

Sekiranya perlu menggunakan ubat semasa menyusu, penyusuan harus dihentikan. Makan mesti dimulakan hanya selepas 48 jam setelah mengambil dos terakhir Ascoril.

Penyesuaian dos yang berhati-hati diperlukan mengikut usia pesakit.

Permohonan untuk pelbagai patologi

Analog

Ascoril tidak mempunyai analog struktur dalam bahan aktif..

Analog untuk kesan terapeutik dalam tablet dan sirap:

  • Ambroxol;
  • Amtersol;
  • Bromhexine;
  • Bronkicum;
  • Bronchipret
  • Codelac broncho dengan thyme;
  • Lazolvan;
  • Pertussin;
  • Tussin plus;
  • Pelbagai bayaran ekspektoran.

Ulasan

Tinjauan objektif pesakit yang menggunakan Ascoril bersetuju bahawa ubat tersebut mempunyai kesan terapeutik yang berkesan pada penyakit yang disertai dengan batuk kering, cepat-cepat mencairkan dahak (rata-rata 4-5 hari) dan menyumbang kepada pemisahannya.

Elena S. Moscow: Saya suka ubat baru Ascoril. Ia membantu dengan cepat, selama 3-4 hari batuk hilang, walaupun saya tidak mematuhi waktu rehat. Alat hebat! Cuba melayan anak lelaki mereka yang berusia 12 tahun dengannya, tetapi dia tidak menyukai rasanya.

Robert Voinov. Pak Samara: Saya tidak tahu berapa banyak lagi yang akan saya batuk sekiranya rakan kerja saya tidak berkongsi maklumat bahawa isterinya merawat seluruh keluarga Ascoril. Membeli, minum 5-7 hari dan terlupa batuk. Jadi sekarang saya akan mengetahui dan menasihati semua orang. Ia sangat membantu!

Svetlana Alekseevna Volgograd: Sebagai doktor, saya tidak boleh memuji ubat itu. Oleh itu, saya memohon fakta mengenai pesakit saya, yang saya rawat dengan Ascoril. Ya, saya tidak menetapkannya kepada semua orang, kerana orang dewasa mempunyai cukup perubahan berkaitan dengan usia dan pelbagai patologi. Tetapi jika kesihatan lebih kurang, saya pasti melantik Ascoril. Setakat ini saya tidak pernah gagal.

Katerina Moscow: Saya tidak menyukai Ascoril. Saya minum pil pada waktu pagi dan sakit kepala bermula. Dia mengukur tekanan - 95 hingga 60. Bagi saya rendah. Saya membaca penjelasan, tepatnya, Ascoril menurunkan tekanan. Terdapat kesan sampingan lain yang saya tidak suka. Oleh itu, dapatkan ubat lama.

Berapa banyak Ascoril?

  • Harga purata tablet Ascoril No. 10 ialah 169 - 180 rubel;
  • Ascoril No. 20 tablet - 232 - 255 rubel;
  • Tablet Ascoril No. 50 - 550-600 rubel;
  • Sirap Ascoril 100 ml - 220-230 rubel;
  • Sirap Ascoril 200 ml - 290-305 rubel.

Jangka hayat dan penyimpanan

Ubat ini disyorkan untuk disimpan di tempat yang kering, berventilasi baik dan gelap di luar jangkauan kanak-kanak. Suhu optimum - tidak lebih tinggi daripada 25C.

Hayat simpan sirap dan tablet - 2 tahun.

Ascoril dikeluarkan dari farmasi tanpa preskripsi.
Sebelum menggunakan ubat, pastikan anda berjumpa doktor.

Pengarang: Pashkov M.K. Penyelaras Projek Kandungan.

Ascoril

Ascoril: arahan penggunaan dan ulasan

Nama Latin: Ascoril

Bahan aktif: Bromhexine + guaifenesin + salbutamol (bromhexine + guaifenesin + salbutamol)

Pengeluar: Glenmark (India)

Mengemas kini keterangan dan foto: 08/19/2019

Harga di farmasi: dari 175 rubel.

Ascoril - ubat gabungan dengan ekspektoran, bronkodilator, kesan mukolitik.

Bentuk dan komposisi pelepasan

Bentuk dos Ascoril - tablet: berbentuk bulat rata, dengan chamfer dan garis pemisah di satu sisi, putih (10 pcs. Dalam paket lepuh, dalam bundle kadbod 1, 2 atau 5 bungkus).

Kandungan bahan aktif dalam 1 tablet:

  • salbutamol sulfat: 2 mg;
  • guaifenesin: 100 mg;
  • bromhexine hidroklorida: 8 mg.

Komponen tambahan: pati jagung, kalsium hidrogen fosfat, metil paraben (metil parahydroxybenzoate), koloid silikon dioksida, propyl paraben (propyl parahydroxybenzoate), magnesium stearate, purc talc.

Sifat farmakologi

Farmakodinamik

Ascoril adalah ubat gabungan dengan kesan bronkodilator, ekspektoran dan mukolitik.

Salbutamol mempunyai kesan bronkodilator, merangsang beta2-reseptor adrenergik saluran darah, bronkus dan myometrium. Menghilangkan atau mencegah perkembangan bronkospasme, mengurangkan daya tahan saluran udara, meningkatkan keupayaan paru-paru. Bahan ini menyumbang kepada pengembangan arteri koronari tanpa menurunkan tekanan darah..

Guaifenesin adalah ubat mucolytic. Memberi penurunan ketegangan permukaan struktur alat bronkopulmonari, rangsangan sel-sel sekretori mukosa bronkial, pengeluaran polisakarida neutral, depolimerisasi mukopolisakarida asid, pengurangan kelikatan dahak, pengaktifan radas bronkus bronkus, fasilitasi pembuangan sputum dan peralihan dari produk yang tidak produktif dari peralihan sputum.

Bromhexine adalah ubat mucolytic yang memberikan kesan antitussive dan ekspektoran. Menggalakkan peningkatan komponen serous dari rembesan bronkus, pengaktifan silia epitel bersilia, penurunan kelikatan dahak, meningkatkan isipadu dan meningkatkan pembuangan.

Farmakokinetik

Salbutamol

Penyerapan semasa pengambilan adalah tinggi. Sekiranya pengambilan makanan, kadar penyerapan menurun, tetapi ketersediaan bio tidak berubah. Sebanyak 10% mengikat protein plasma. Menembusi melalui plasenta. Ia dimetabolisme di hati (kesan lulus pertama) dan dinding usus, dinonaktifkan menjadi eter 4-o-sulfat melalui fenolulfotransferase. Separuh hayat adalah dari 3.8 hingga 6 jam. Dari 69 hingga 90% daripada dos yang diambil dikeluarkan oleh buah pinggang, terutama dalam bentuk metabolit fenolulfat yang tidak aktif (60%) selama 72 jam, serta dengan hempedu (4%). Apabila diambil secara lisan, ketersediaan bio sekitar 50%.

Guaifenesin

Ia cepat diserap dari saluran gastrointestinal (25-30 minit selepas pemberian oral). Separuh hayat adalah kira-kira 1 jam. Menembusi ke dalam tisu yang mengandungi mukopolisakarida asid. Kira-kira 60% ubat yang diberikan dimetabolisme di hati. Ia diekskresikan oleh paru-paru dengan dahak, serta ginjal (tidak berubah dan dalam bentuk metabolit tidak aktif).

Bromhexine

Dalam kes pemberian oral, 99% ubat diserap dari saluran gastrointestinal selama 30 minit. Ketersediaan bio rendah disebabkan oleh kesan saluran pertama melalui hati. Menembusi hambatan darah-otak dan plasenta. Demethylates dan mengoksidasi di hati, metabolisme untuk mendapatkan ambroxol aktif secara farmakologi. Oleh kerana penyebaran punggung yang perlahan, jangka hayat adalah sekitar 15 jam. Ia dikeluarkan oleh buah pinggang. Sekiranya kegagalan buah pinggang kronik, perkumuhan metabolit terganggu. Dengan penggunaan berulang, ia dapat terkumpul.

Petunjuk untuk digunakan

Menurut arahan, Ascoril digunakan sebagai sebahagian daripada terapi kombinasi bentuk kronik dan akut patologi bronkopulmonari, meneruskan pembentukan dan pemisahan rembesan likat yang sukar:

  • pneumonia;
  • emfisema;
  • pneumoconiosis;
  • bronkitis obstruktif;
  • tracheobronchitis;
  • asma bronkial;
  • batuk rejan;
  • batuk kering paru.

Kontraindikasi

  • pemburukan ulser peptik perut dan duodenum;
  • pendarahan gastrik;
  • kecacatan jantung;
  • takikaritmia;
  • hipertensi arteri;
  • miokarditis;
  • glaukoma;
  • diabetes mellitus dekompensasi;
  • kegagalan hati dan / atau buah pinggang;
  • tirotoksikosis;
  • tempoh kehamilan dan penyusuan;
  • umur sehingga 6 tahun;
  • hipersensitiviti terhadap komponen ubat.

Dengan berhati-hati, disarankan untuk meresepkan Ascoril untuk diabetes mellitus, dalam tempoh pengampunan ulser peptik perut dan duodenum.

Arahan penggunaan Ascoril: kaedah dan dos

Tablet Ascoril bertujuan untuk pentadbiran lisan.

Pesakit berumur 12 tahun ke atas diberi 1 pc. 3 kali sehari. Ascoril untuk kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun disyorkan untuk 1/2 atau 1 tablet 3 kali sehari.

Kesan sampingan

Terhadap latar belakang pengambilan dos ubat yang tinggi:

  • tindak balas alahan: jarang - ruam kulit, urtikaria;
  • lain: jarang - mual, muntah, sakit kepala, mengantuk, gangguan tidur, cirit-birit, kencing merah jambu, pening, berdebar-debar, peningkatan kerengsaan saraf, kejang, gegaran, pemburukan ulser gastrik dan duodenum, bronkospasme, keruntuhan.

Berlebihan

Gejala berlebihan: peningkatan manifestasi kesan sampingan.

Rawatan: terapi simptomatik.

arahan khas

Tidak digalakkan minum tablet dengan minuman beralkali (air mineral, susu dengan soda).

Kanak-kanak di bawah umur 6 tahun disyorkan untuk menetapkan sirap Ascoril..

Kehamilan dan penyusuan

Ascoril dikontraindikasikan untuk rawatan wanita hamil, dan juga semasa menyusui. Sekiranya perlu, minum ubat semasa menyusui harus berhenti menyusu.

Gunakan pada zaman kanak-kanak

Ascoril dikontraindikasikan untuk kanak-kanak di bawah umur 6 tahun.

Dengan gangguan fungsi buah pinggang

Dengan kegagalan buah pinggang, dilarang mengambil Ascoril.

Dengan gangguan fungsi hati

Dengan kegagalan hati, pengambilan tablet Ascoril dilarang.

Interaksi dadah

Terapi bersamaan dengan ubat antitussive lain dan ubat yang mengandung codeine menyukarkan pembuangan dahak cair, oleh itu, kombinasi ini tidak digalakkan.

Interaksi Ascoril dengan penggunaan serentak dengan ubat lain disebabkan oleh gabungan komposisi ubat:

  • salbutamol: menyebabkan penurunan kepekatan kalium dalam plasma apabila digabungkan dengan glukokortikosteroid dan diuretik;
  • Bromhexine: mendorong penembusan cephalexin, eritromisin, oxytetracycline (antibiotik) ke dalam tisu paru-paru.

Risiko menghidap kesan yang tidak diingini meningkat dengan kombinasi ubat dengan theophylline, beta lain2-ubat adrenomimetik, kerana ia meningkatkan aktiviti salbutamol.

Ascoril tidak digalakkan digunakan serentak dengan perencat monoamine oksidase, propranolol dan penyekat beta-adrenergik bukan selektif yang lain.

Analog

Analog Ascoril adalah Ascoril Expectorant, Kofasma.

Terma dan syarat penyimpanan

Simpan di tempat yang dilindungi dari kelembapan dan cahaya pada suhu hingga 25 ° C. Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak..

Hayat rak - 2 tahun..

Syarat Percutian di Farmasi

Preskripsi Ada.

Ulasan mengenai Ascoril

Ulasan mengenai Ascoril kebanyakannya positif: menurut pengguna, ubat itu murah dan cepat bertindak. Pada masa yang sama, beberapa pesakit mengadu perkembangan kesan sampingan yang teruk (peningkatan tekanan, pening, gegaran, jantung berdebar).

Harga Ascoril di farmasi

Harga anggaran untuk Ascoril adalah: 10 tablet - 235 rubel, 20 tablet - 350 rubel, 50 tablet - 750 rubel.

Ascoril: harga di farmasi dalam talian

Tablet Ascoril 10 pcs.

Tablet Ascoril 10 pcs.

Ascoril Expectorant 4 mg + 100 mg + 2 mg + 1 mg / 10 ml sirap 100 ml 1 pc.

Ulasan Ascoril Exectorant

Tablet Ascoril 20 pcs.

Sirap Ascoril Expectorant 100ml

Ascoril Expectorant 4 mg + 100 mg + 2 mg + 1 mg / 10 ml sirap 200 ml 1 pc.

Tablet Ascoril 20 pcs.

Sirap Ascoril Expectorant 200ml

Tablet Ascoril 50 pcs.

Tablet Ascoril 50 pcs.

Pendidikan: Universiti Perubatan Negeri Rostov, khusus "Perubatan Umum".

Maklumat mengenai ubat tersebut digeneralisasikan, diberikan untuk tujuan maklumat dan tidak menggantikan arahan rasmi. Ubat diri berbahaya untuk kesihatan.!

Menurut banyak saintis, kompleks vitamin praktikal tidak berguna untuk manusia.

Berjuta-juta bakteria dilahirkan, hidup dan mati di usus kita. Mereka hanya dapat dilihat pada pembesaran tinggi, tetapi jika mereka bersatu, mereka akan sesuai dengan cawan kopi biasa.

Sekiranya anda jatuh dari keldai, anda lebih cenderung menggulung leher daripada jika anda jatuh dari kuda. Jangan cuba membantah kenyataan ini..

Saintis Amerika melakukan eksperimen pada tikus dan menyimpulkan bahawa jus tembikai mencegah perkembangan aterosklerosis saluran darah. Satu kumpulan tikus minum air kosong, dan yang kedua jus tembikai. Akibatnya, kapal dari kumpulan kedua bebas plak kolesterol.

Empat keping coklat gelap mengandungi kira-kira dua ratus kalori. Oleh itu, jika anda tidak mahu menjadi lebih baik, lebih baik tidak makan lebih dari dua lobul sehari.

Berat otak manusia adalah sekitar 2% dari jumlah berat badan, tetapi memakan sekitar 20% oksigen yang masuk ke dalam darah. Fakta ini menjadikan otak manusia sangat rentan terhadap kerosakan yang disebabkan oleh kekurangan oksigen..

Menurut kajian, wanita yang minum beberapa gelas bir atau wain seminggu mempunyai risiko yang lebih tinggi untuk mendapat barah payudara.

Setiap orang tidak hanya mempunyai cap jari yang unik, tetapi juga bahasa.

Pekerjaan yang tidak disukai seseorang jauh lebih memudaratkan jiwa daripada kekurangan pekerjaan pada umumnya.

Banyak ubat pada mulanya dipasarkan sebagai ubat. Heroin, misalnya, pada mulanya dipasarkan sebagai ubat batuk. Dan kokain disyorkan oleh doktor sebagai anestesia dan sebagai kaedah untuk meningkatkan daya tahan..

Terdapat sindrom perubatan yang sangat menarik, seperti pengambilan objek secara obsesif. 2,500 benda asing ditemui di perut seorang pesakit yang menderita mania ini.

Dadah terkenal "Viagra" pada mulanya dikembangkan untuk rawatan hipertensi arteri.

Suhu badan tertinggi dicatatkan di Willie Jones (AS), yang dimasukkan ke hospital dengan suhu 46.5 ° C.

Walaupun jantung seseorang tidak berdegup kencang, dia masih dapat hidup dalam jangka waktu yang lama, seperti yang ditunjukkan oleh nelayan Norway Jan Revsdal kepada kita. "Motor" miliknya berhenti selama 4 jam setelah nelayan tersesat dan tertidur di salji.

Sekiranya hati anda berhenti berfungsi, kematian akan berlaku dalam sehari.

Punggung yang sihat adalah hadiah nasib yang mesti disimpan dengan berhati-hati. Tetapi yang mana antara kita memikirkan pencegahan apabila tidak ada yang mengganggu! Kita bukan sahaja tidak.

Ascoril Expectorant (penyelesaian oral)

Arahan manual

  • Orang Rusia
  • қазақша

Nama dagangan

Nama Bukan Hak Milik Antarabangsa

Bentuk dos

Penyelesaian oral, 100 ml

Struktur

10 ml larutan mengandungi

bahan aktif: salbutamol sulfat 2.4 mg

(bersamaan dengan salbutamol 2.00 mg)

bromhexine hidroklorida 4.00 mg

guaifenesin 100.00 mg,

eksipien: natrium benzoat, natrium klorida, natrium sitrat, sukralosa, asid sitrik monohidrat, rasa blackcurrant ID20158, rasa nanas, mentol (levomenthol), air yang disucikan.

Penerangan

Penyelesaian tidak berwarna atau kekuningan.

Kumpulan farmakoterapeutik

Ubat untuk rawatan penyakit saluran udara obstruktif. Simpatomimetik untuk penggunaan sistemik. Simpatomimetik dalam kombinasi dengan ubat lain untuk rawatan penyakit saluran udara obstruktif.

Sifat farmakologi

Farmakokinetik

Salbutamol diserap dengan baik di saluran gastrointestinal dengan ketersediaan bio 50% - 85%. Kepekatan plasma puncak (Cmax) berlaku 1 hingga 4 jam (Tmax) selepas pemberian salbutamol secara oral. Makan tidak mempengaruhi ketersediaan bio salbutamol. Pengikatan protein plasma adalah 10%. Isipadu pengedaran (Vd) 156 +/- 38 liter. Salbutamol dimetabolisme di hati menjadi metabolit aktif - 4-O-sulfat ester. Salbutamol dikeluarkan dalam air kencing - 64% dan pada hempedu. Waktu hayat penghilangan salbutamol adalah 3 - 6,5 jam.

Bromhexine diserap dengan baik dari saluran gastrousus. Kepekatan maksimum plasma (Cmax) diperhatikan 1 jam selepas pemberian oral. Bromhexine dimetabolisme di hati kepada metabolit aktif Ambroxol. Bromhexine diekskresikan terutamanya dalam air kencing dalam bentuk metabolit. Hanya sebilangan kecil yang dikeluarkan tidak berubah. Separuh hayat (T ½) bromhexine adalah 6.5 jam.

Guaifenesin diserap dengan baik dari saluran gastrousus. 60% guaifenesin dihidrolisis dalam darah selama 7 jam dengan pembentukan meth-2– asid methoxyphenol-lactic. Guaifenesin diekskresikan dalam air kencing dalam bentuk metabolit. Separuh hayat (T ½) adalah 1 jam.

Farmakodinamik

Ascoril Expectorant - penyediaan gabungan dengan tindakan bronkodilasi, mukolitik dan ekspektoran. Oleh kerana gabungan rasional salbutamol, bromhexine hidroklorida, guaifenesin, keparahan gangguan fungsi sistem pernafasan dikurangkan dengan berkesan dan cepat.

Salbutamol adalah agonis selektif reseptor β2-adrenergik, mempunyai kesan bronkodilator, melegakan bronkospasme. Merangsang reseptor beta-adrenergik bronkus, myometrium dan saluran darah. Mekanisme tindakan adalah penghapusan kekejangan bronkus, sambil meningkatkan keupayaan vital paru-paru. Salbutamol adalah simpatomimetik langsung yang secara selektif bertindak pada reseptor β2-adrenergik, merangsang adenylcylase, enzim yang menjadi pemangkin kepada pembentukan 3,5-adenosin monofosfat siklik (AMP siklik) dari adenosin trifosfat (ATP). Peningkatan tahap ATP siklik menyebabkan kelonggaran otot bronkus dan menghalang pembebasan mediator dari sel mast dan meningkatkan mekanisme pengangkutan epitel silia.

Bromhexine hidroklorida mempunyai kesan mucolytic. Bromhexine adalah turunan benzylamine, turunan dari vasicin dan asid adatoid - alkaloid yang diperoleh dari tumbuhan adatode vaskular. Mengurangkan kelikatan rembesan bronkus kerana depolarisasi mukopolisakarida asid dan rangsangan sel-sel sekretori membran mukus bronkus. Bromhexine mengaktifkan silia epitel ciliated mukosa trakea dan bronkus, menormalkan nisbah terganggu antara komponen penyusun sputum, meningkatkan komponen serousnya, dan akibatnya, kelikatannya berkurang dan isipadu meningkat, yang meningkatkan pembuangan dahak dan batuk. Bromhexine juga meningkatkan rembesan kelenjar eksokrin dan merangsang pengeluaran surfaktan pulmonari. Guaifenesin mengurangkan ketegangan permukaan dan sifat pelekat sputum, mendorong ekspektasi. Ini adalah agen mucolytic yang mengaktifkan sel-sel sekresi epitel ciliated mukosa bronkus, yang menghasilkan polisakarida neutral, yang depolimerisasi asid mukopolisakarida. Akibatnya, kelikatan sputum berkurang, alat ciliary bronkus diaktifkan, dan memudahkan pembuangan dahak dan menyumbang kepada perubahan batuk yang tidak produktif menjadi produktif.

Petunjuk untuk digunakan

- batuk yang berkaitan dengan bronkospasme pada penyakit pernafasan (bronkitis akut dan kronik, radang paru-paru, penyakit paru obstruktif kronik (COPD), asma bronkial, emfisema dan lain-lain) sebagai sebahagian daripada terapi kompleks

Dos dan pentadbiran

Dalam. Dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun - 10 ml (2 sudu teh) 3 kali sehari.

Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun - 5 ml (1 sudu teh) 3 kali sehari;

Kanak-kanak berumur 2 hingga 5 tahun - 2,5 ml (1/2 sudu teh) 3 kali sehari;

Tidak digalakkan untuk kanak-kanak di bawah 2 tahun..

Tempoh rawatan ditentukan secara individu.

Kursus rawatan maksimum adalah 10 hari..

Kesan sampingan

- loya, muntah, gejala dyspeptik, cirit-birit, pemburukan ulser peptik perut dan duodenum,

- vasodilatasi periferal sementara, penurunan tekanan darah, peningkatan tekanan darah, keruntuhan, sakit kepala, pening, takikardia sederhana

- peningkatan kerengsaan saraf, mudah marah, kegelisahan

- gegaran, kekejangan otot, gangguan tidur, insomnia, mengantuk

- reaksi alahan, termasuk angioedema, ruam kulit, urtikaria, bronkospasme paradoks

- air kencing berwarna merah jambu

- ketidakselesaan dada

- mulut kering, rasa tidak biasa

- peningkatan aktiviti transaminase hati

- kesukaran membuang air kecil

Kontraindikasi

- hipersensitiviti terhadap bahan aktif dan tambahan ubat

- penggunaan ubat antitussive secara serentak, penyekat reseptor beta-adrenergik non-selektif, perencat monoamine oksidase, glikosida jantung

- takikardia, miokarditis, kecacatan jantung

- ulser peptik perut dan duodenum (pada peringkat akut)

-intoleransi fruktosa keturunan, sindrom malabsorpsi glukosa-galaktosa, kekurangan sukrase-isomaltase

- diabetes terurai

- kegagalan hati dan / atau buah pinggang

- kehamilan, penyusuan

- kanak-kanak di bawah umur 2 tahun

Interaksi dadah

Agonis beta2-adrenergik dan teofilin lain meningkatkan kesan salbutamol dan meningkatkan kemungkinan kesan sampingan. Tidak digalakkan menggunakan ubat secara serentak dengan penyekat beta-adrenoreceptor non-selektif seperti propranolol. Salbutamol, yang merupakan sebahagian daripada ubat Ascoril Expectorant, tidak digalakkan untuk pesakit yang menerima perencat monoamine oksidase. Persediaan diuretik dan glukokortikosteroid meningkatkan kesan hipokalemik salbutamol. Pemberian serentak dengan ubat antitusif Ascalil Expectorant menyukarkan pembuangan dahak cair, oleh itu, tidak digalakkan mengambil ubat ini bersama-sama.

Salbutamol meningkatkan risiko keracunan glikosida apabila digunakan bersama. Salbutamol mengurangkan kesan antianginal nitrat.

Bromhexine tidak serasi dengan larutan alkali.

arahan khas

Bromhexine, yang merupakan sebahagian daripada ubat, mendorong penembusan antibiotik (eritromisin, cephalexin, oxytetracycline) ke dalam tisu paru-paru.

Tidak disyorkan untuk minum minuman beralkali pada masa yang sama dengan ubat.

Guaifenesin mengotorkan air kencing berwarna merah jambu.

Menurut cadangan Majlis Pakar Bersama Produk Makanan dan Jawatankuasa Bersama Makanan Tambahan FAO / BO3, dos pengambilan sucralose harian tidak boleh melebihi 15 mg / kg berat badan.

Sucralose tidak mempunyai nilai tenaga, kerana tidak dimetabolisme dalam tubuh. Ia boleh digunakan oleh semua orang, termasuk wanita hamil dan menyusui dan kanak-kanak dari segala usia. Pemanis ini tidak mempengaruhi tahap glukosa dan insulin dalam darah, kerana ia tidak terurai di dalam badan, tidak seperti sukrosa, dan oleh itu boleh digunakan dengan selamat untuk diabetes mellitus (N. Mezitis et al., 1994, 1997). Mengkaji kesan sukralosa pada pelbagai parameter fisiologi pada haiwan dan manusia eksperimen (lebih daripada 100 kajian selama 20 tahun) menunjukkan keselamatan dan bahaya. Dibuktikan bahawa sucralose tidak mempunyai kesan merosakkan pada enamel gigi, tidak menyebabkan kerosakan genetik dan imunologi, tidak mempunyai sifat karsinogenik dan teratogenik.

Oleh kerana ubat itu terdiri daripada banyak komponen dan mengandungi natrium klorida dan natrium sitrat dan perasa, ubat ini harus digunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan fungsi ekskresi ginjal yang terganggu, dengan hipokalemia, dan pada diet bebas garam..

Ciri-ciri kesan ubat pada kemampuan memandu kenderaan atau mekanisme yang berpotensi berbahaya

Memandangkan pesakit sensitif mungkin mengalami takikardia, gegaran tangan, kekejangan otot semasa mengambil ubat, lebih baik menahan diri dari memandu kenderaan dan mekanisme, melakukan kerja yang memerlukan tumpuan.

Berlebihan

Gejala - takikardia, pergolakan, gegaran, hipokalemia, hiperkalemia, loya, muntah, urolithiasis. Rawatan - simptomatik.

Bentuk pelepasan dan pembungkusan

100 ml larutan dalam botol plastik gelap.

1 botol berserta arahan penggunaan perubatan setiap

bahasa negeri dan Rusia dimasukkan ke dalam bungkusan kadbod.

Keadaan simpanan

Simpan di tempat yang kering dan gelap pada suhu tidak lebih tinggi daripada 25ºС.

Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak!

Jangka hayat

Tempoh penggunaan selepas membuka botol adalah 45 hari.

Jangan gunakan selepas tarikh luput.

Syarat Percutian di Farmasi

Pengilang

Glenmark Pharmaceuticals Ltd, Village of Kishanpur, Buddy-Nalagarh Road Techsil Baddy, Dist. Solan, Naimikal Pradesh-173205, India.

Pemegang Perakuan Pendaftaran

Glenmark Pharmaceuticals Ltd., India

Alamat organisasi yang menerima tuntutan kualiti produk dari pengguna di Republik Kazakhstan

Pejabat perwakilan Glenmark Pharmaceuticals LTD di Republik Kazakhstan, 050005, Almaty, Al-Farabi Avenue, 7, pusat perniagaan Nurly Tau, blok 4 A, pejabat 7.

Sirap Ascoril

Ascoril adalah penyediaan gabungan yang dihasilkan oleh Glenmark, yang biasanya digunakan dalam rawatan batuk.

Ascoril dicirikan oleh kesan ekspektoran, mukolitik dan bronkodilator. Ia mengandungi tiga bahan utama: salbutamol, bromexin dan guaifenesin. Ubat ini boleh didapati dalam 2 bentuk pelepasan - tablet dan sirap.

Dalam artikel ini, kita akan mempertimbangkan mengapa doktor menetapkan Ascoril, termasuk arahan penggunaan, analog dan harga ubat ini di farmasi. ULASAN SEBENAR orang yang telah menggunakan Ascoril boleh dibaca dalam komen.

Komposisi dan bentuk pelepasan

Tablet, 2 mg + 8 mg + 100 mg - 10 atau 20 pcs, serta sirap untuk kegunaan dalaman - fl. 100 ml atau 200 ml.

  • Bahan Aktif: Salbutamol, Bromhexine Hydrochloride, Guaifenesin.
  • Eksipien: mikrodosis kalsium hidrogen fosfat, pati jagung, metil paraben, propil paraben, talc yang disucikan, silikon dioksida, magnesium stearat.

Kumpulan klinikal dan farmakologi: ubat dengan kesan mucolytic, expectorant dan bronchodilator.

Petunjuk untuk digunakan

Penggunaan Ascoril ditunjukkan dalam terapi kombinasi bentuk kronik dan akut patologi bronkopulmonari yang berlaku dengan pembentukan dan pemisahan rembesan likat yang sukar:

  • pneumonia;
  • emfisema;
  • pneumoconiosis;
  • bronkitis obstruktif;
  • tracheobronchitis;
  • asma bronkial;
  • batuk rejan;
  • batuk kering paru.

kesan farmakologi

Ubat gabungan mempunyai kesan bronkodilator, ekspektoran dan mukolitik.

  • Salbutamol - merangsang reseptor beta pada bronkus, saluran darah, menghilangkan kekejangan, meningkatkan daya hidup, ringan, mendorong pelebaran arteri di jantung.
  • Bromhexine - agen mukolitik, mencairkan rembesan paru, mendorong pembuangan dahak dengan cepat.
  • Guaifenesin adalah agen mucolytic, meningkatkan jumlah sputum dengan pemusnahan ikatan sulfida serentak dalam mukopolysaccharides, menjadikan epitelium silia bronkus berfungsi lebih aktif, yang meningkatkan pembuangan dahak.

Kesan terapi Ascoril didasarkan pada kombinasi dan interaksi kompleks komponen aktif ubat.

Arahan penggunaan

Menurut arahan penggunaan, Ascoril dalam bentuk sirap dan tablet diambil secara oral. Dos yang tepat ditetapkan oleh doktor, serta cara rawatannya.

  • Orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun ditetapkan 1 tab. 3 kali / hari atau 10 ml ekspektoran sirap Ascoril (2 sudu teh) 3 kali / hari.
  • Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun - 1/2 atau 1 tab. 3 kali / hari atau 5-10 ml sirap ekspektoran Ascoril (1-2 sudu teh) 3 kali / hari.
  • Kanak-kanak di bawah umur 6 tahun disyorkan untuk menggunakan sirap Ascoril, 5 ml exectorant (1 sudu teh) 3 kali / hari.

Sirap dan tablet Ascoril boleh dicuci dengan sedikit cecair, dan ia mesti diminum selepas makan.

Kontraindikasi

Semasa mengambil ubat yang ditetapkan, perlu dipertimbangkan secara terperinci mengenai kontraindikasi Ascoril. Penggunaan ubat dilarang dengan faktor berikut:

  • glaukoma;
  • kegagalan hati atau buah pinggang;
  • peningkatan kepekaan terhadap komponen;
  • disfungsi jantung: takikaritmia, miokarditis, kecacatan;
  • ulser gastrik, 12 ulser duodenum, tahap eksaserbasi;
  • kehamilan dan penyusuan;
  • diabetes mellitus dekompensasi;
  • tirotoksikosis;
  • umur hingga 6 tahun - untuk bentuk tablet;
  • penggunaan penyekat beta serentak.

Ascoril diberikan dengan sangat hati-hati kepada penderita diabetes mellitus, serta pasien dengan ulser peptik duodenum dan perut pada masa remisi..

Kesan sampingan

Semasa menggunakan ubat ini dalam beberapa kes, kesan sampingan berikut mungkin berlaku:

  • Gejala kegembiraan sistem saraf pusat: gegaran, gangguan tidur, kekejangan, sakit kepala, kerengsaan saraf.
  • Di bahagian sistem pencernaan: dispepsia, pemburukan ulser peptik, perubahan sampel hati.
  • Pada bahagian sistem kardiovaskular: menurunkan tekanan darah, kadang-kadang hingga runtuh, peningkatan kadar jantung.
  • Lain-lain: reaksi alahan, perubahan warna air kencing, bronkospasme paradoks.

Sekiranya berlaku overdosis, risiko timbulnya reaksi buruk yang tidak diingini meningkat. Dalam kes ini, anda harus segera berjumpa doktor untuk temujanji rawatan simptomatik.

Analog Ascoril

Tidak ada analog struktur ubat yang tepat pada masa ini. Sebagai alternatif, anda boleh mempertimbangkan penggunaan ubat-ubatan, yang merangkumi bromhexidine dan salbutamol.

Harga rata-rata ASKORIL, sirap di farmasi (Moscow) ialah 320 rubel setiap 100 ml ubat.

Penerbitan Mengenai Asma